تلفات گازگرفتگی در آذربایجان شرقی 4 نفر کاهش یافت

تبریز- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در 10 ماهه سال گذشته 30 نفر در استان بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن جان خود را از دست دادند، گفت: تلفات گازگرفتگی در مدت مشابه سال جاری 26 نفر بوده که کاهش 4 نفری را نشان می دهد.

آرتین کمالی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در دی ماه امسال 9 نفر براثر استنشاق گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست دادند که این آمار درمقایسه بامدت مشابه سال قبل که 9 نفر بوده تفاوتی نکرده است.
وی اظهار داشت: در سال گذشته 47 نفر بر اثر استنشاق گاز سمی مونواکسید کربن جان خود را از دست داند که از این تعداد 31 نفر مرد و 16 نفر زن بودند.
وی با بیان اینکه گاز مونوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است، خاطرنشان کرد: علایم مسمومیت حاد با این گاز شامل سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغماست.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک ها از دیگر علایم گازگرفتگی است.
وی با اشاره به اینکه مسمومیت شدید با این گاز می تواند کشنده باشد، تاکید کرد: باید توجه داشت که اگر فردی در اثر ابتلا به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست ندهد ممکن است دچار نواقص عصبی و روانی پیشرفته نظیر فلج عضوی یا اختلال قوای مغز ‌شود.
6120/3071/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال