طرح های گردشگری سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی 90 درصد پیشرفت دارند

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‎شرقی گفت: پروژه‎های بخش گردشگری در نخستین سند تدبیر توسعه استان در قالب هفت هسته کلیدی 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مرتضی آبدار عصر امروز شنبه در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع بررسی هسته‌ها و پروژه‌های گردشگری دومین سند تدبیر توسعه استان، افزود: سند تدبیر توسعه با هدف برنامه‏ محور کردن دستگاه‎های اجرایی آذربایجان شرقی و بهره‎مندی حداکثری از ظرفیت‎های بخش خصوصی در اجرای پروژه‎های دولتی تدوین شده است.
وی افزود: آذربایجان‎شرقی با توجه به جاذبه‎ها و بناهای فرهنگی و تاریخی و نیز قابلیت‎های بالا در گردشگری روستایی، عشایر و طبیعت‎گردی می‎تواند مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی باشد، اما به دلیل ضعف در بازاریابی، تبلیغات مدیریت یکپارچه ارگان‎های مختلف و نبود زیرساخت‎ها در این زمینه‎ها از این ظرفیت خود بهره شایسته را نمی‌برد.
آبدار تشریح کرد: از 655 پروژه تعریف شده در بخش گردشگری، اولویت ما پروژه‎های تعریف شده در راستای تبریز 2018، پروژه‎های سرمایه‎گذاری شده توسط بخش خصوصی و پروژه‎های نیمه‎تمام و واگذاری آنها به بخش خصوصی است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‎شرقی، دستیابی به جایگاه مناسب استان به عنوان یکی از مقاصد کشور را هدف مهم حوزه گردشگری استان عنوان و اضافه کرد: برای دستیابی به این هدف، انجام اقدامات اساسی مثل آموزش، بازاریابی و تبلیغات، مدیریت واحد عوامل اجرایی، توسعه ژئوتوریسم و اکوتوریسم، مدیریت جاذبه‎ها و بناهای تاریخی و تقویت زیرساخت‎ها و بازارچه‎های عرضه صنایع دستی را در دستور کار قرار دادیم.
در ادامه جلسه پرویز محمدزاده، معاون توسعه و برنامه‎ریزی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی به توضیح فرایند تصویب، اجرا و پایش دومین سند تدبیر توسعه استان پرداخت.
518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال