همایش ملی توسعه در مرند برگزار می شود

تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان ویژه مرند از برگزاری همایش ملی توسعه در این شهر خبر داد و گفت: هدف ما این است برنامه جامع توسعه شهرستان را متناسب با فرهنگ و ساختار آن تدوین کنیم.

به گزارش ایرنا، داود گرشاسبی روز شنبه در جلسه توسعه و تعامل شهرستان مرند، دغدغه مشترک مابین مردم و مسئولان را حلقه مغفول مانده توسعه دانست و افزود: ما باید سعی کنیم فرصت های موجود در شهرستان را ارائه کرده و از آن بهره کافی را ببریم.
وی با بیان اینکه برای تحقق توسعه باید بین تمام نیروها اجماع باشد، اظهار داشت: توسعه و تغییر و تحولات اساسی در شهرستان با نگاه جمعی و بر بستر آرام شکل می گیرد.
فرماندار شهرستان مرند با تاکید بر مدیریت صحیح منابع جهت توسعه، گفت: توسعه فقط با نگاه دولتی اتفاق نمی افتد و مردم نیز باید مشارکت کنندف زیرا داشته های ذهنی و فرهنگی مردم توسعه را شکل می دهد.
وی وجود برنامه ریزی و استفاده از فناوری و تکنولوژی متناسب با نیاز شهر را از عوامل دیگر توسعه برشمرد و افزود: بی تفاوتی نخبگان بزرگ ترین آسیب در راه توسعه است لذا حس مسئولیت پذیری برای تغییر وضعیت شهرستان باید به وجود آمده و پیشنهادهای سازنده ارائه شود.
گرشاسبی با بیان اینکه جهت شکل دادن توسعه باید اراده جمعی در نخبگان وجود داشته باشد، اظهار داشت: نخبگان علاوه بر آن باید حس مسئولیت پذیری داشته و در جهت تحقق توسعه همه جا حضور یابند.
فرماندار مرند گفت: باید حس دلبستگی در شهرستان ایجاد شده و همه در کنار انتقادات، در مواقعی که منفعت شهر به خطر می افتد اجماع کنند.
وی رسالت نخبگان شهرستان را تغییر نگرش در ذهنیت افراد دانست و افزود: ما به دنبال ایجاد و شکل گیری تعامل جدید در شهر هستیم تا با وحدت و همدلی شرایط توسعه شهرستان را فراهم کنیم.
گرشاسبی ادامه داد: در این راستا باید اولویت های فردی، گروهی و حزبی کنار گذاشته شده و نگاه ما در قالب ملی باشد و اولویت های اجتماعی به منافع فردی ترجیح داده شود.
فرماندار شهرستان مرند با تاکید بر حرکت در راستای افزایش مثبت نگری و نگاه ایجابی، اظهار داشت: هدف ما نباید از برگزاری این جلسات، تنها کار تبلیغی باشد،بلکه ایجاد افق جدید در حوزه اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مرند نیز با اشاره به اینکه توسعه باید در ابعاد مختلف انجام شود، افزود: محور توسعه مردم است و باید با دست مردم و از طریق تغییر نگرش در میان مردم اتفاق افتد.
حسن فدایی اظهار داشت: همان طور که بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی، همان مطالبات مردم است لذا همین مردم باید در مسیر رفع آنها و توسعه شهرستان مشارکت داده شوند.
وی بر استفاده از تمام سلیقه ها در جهت پیشرفت شهرستان تاکید کرد و گفت: ما باید با تمام وجود اقدامات لازم در راستای جذب گردشگر را انجام داده و داشته های خود را تبلیغ کنیم.
شهرستان مرند با 250 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.
9916/6132/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال