130 دانش آموز هریس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند

تبریز - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هریس گفت: 130 دانش آموز پسر این شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

سرهنگ حمید محمدی روز سه شنبه در حاشیه اعزام این دانش آموزان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای طرح اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید است.
وی اظهار داشت: طرح راهیان نور برای الهام گرفتن دانش آموزان از رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام، تجدید عهد و پیمان با آرمان های شهدا و مقابله با تهدیدات و تهاجم فرهنگی دشمن اجرا می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هریس، هدف از اعزام دانش آموزان را یادآوری حماسه های دوران دفاع مقدس، آموزش عملی درس آمادگی دفاعی و آشنایی آن ها با فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس اعلام کرد.
سرهنگ محمدی با بیان اینکه در زمان کنونی هجمه‌های فرهنگی فراوانی علیه نظام طراحی می‌شود، ادامه داد: در این برهه از زمان هیچ نرم‌ افزاری قوی‌تر و بهتر از نرم افزار شهدا در راستای توسعه فرهنگ شهادت و ایثارگری وجود ندارد.
وی گفت: دانش آموزان با الگوبرداری از فرهنگ ارزشمند و ناب دفاع مقدس، با سلاح بصیرت و خودباوری با دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا مقابله می کنند.
فرمانده سپاه هریس یادآوری کرد: دشمنان قسم خورده نظام اکنون در زمینه اندیشه و فکر، ناکارآمد جلوه دادن نظام و زیر سوال بردن ارزش های انقلاب و ولایت فقیه در حال برنامه ریزی هستند که دانش آموزان باید در این زمینه نیز هشیار باشند.
محمدی با اشاره به هجمه وسیع تبلیغاتی دشمن علیه نظام افزد: اکنون دانش آموزان در سنگر علم و دانش نقش بسیار مهمی در خنثی سازی توطئه های دشمنان نظام و انقلاب بر عهده دارند.
شهرستان هریس با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
7227/8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال