تاسیس دانشگاه فرهنگیان در مراغه نهایی شد

مراغه - ایرنا - معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش مراغه از نهایی شدن مصوبه تاسیس دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان خبرداد.

جلیل اسلامی روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح مدرسه 6 کلاسه خیرساز مسعود رحیمیان اقدم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پیگیری و رایزنی های انجام شده نماینده شهرستان و مسئولان با وزارت آموزش و پرورش، این مصوبه در حال اجرایی شدن قرار گرفته است.
وی ادامه داد: به زودی نیز تفاهم نامه برای ایجاد این دانشگاه و تامین زمین مورد نیاز برای احداث آن منعقد می شود.
وی اضافه کرد: همچنین برای اولین بار در این شهرستان نخستین کنگره چهره های برتر عرصه تعلیم و تربیت مراغه به مناسب سالروز ایجاد نظام جدید آموزش و پرورش برگزار می شود.
اسلامی با بیان اینکه تجلیل از چهره های شاخص فرهنگی حرکتی برای ارج نهادن به زحمات آنان است گفت: باید از تلاش های فرهنگیان و خیران در توسعه کمی و کیفی عرصه تعلیم و تربیت به شایستگی تجلیل شود.
وی با اشاره به احداث این مدرسه خیرساز گفت: مدرسه 6 کلاسه مسعود رحیمیان اقدم با حدود 1.2 میلیارد تومان هزینه از سوی خانواده رحیمیان اقدم و با مشارکت آموزش و پرورش ساخته شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون این مدرسه با توجه به نیاز شهرک گلشهر به فضای آموزشی به صورت دو شیفته خواهد بود که با بهره برداری از مدرسه خیرساز سلجی، این کمبود و تراکم کلاس های درسی کاسته می شود.
هم اکنون بیش از 46 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 550 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال