پنج میلیون مترمربع فضای آموزشی دانشگاهی در کشور وجود دارد

تبریز- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیرعلوم،تحقیقات و فناوری پیشرفت‌های چشمگیر علمی و آموزشی را از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته دانست و گفت: اکنون 11 میلیون متر مربع فضای کاربردی و پنج میلیون متر مربع فضای آموزشی در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار دارد.

محمدتقی نظرپور روز دوشنبه در حاشیه سفر یک روزه به تبریز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: وزارت علوم طی 40 سال گذشته از لحاظ جمعیت دانشجویی، اعضای هئیت علمی و فضای کاربردی رشد چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر جمعیت دانشجویی کشور بیش از چهار میلیون نفر و اعضای هیئت علمی 30 هزار نفر است.
نظرپور با اشاره به اینکه 2 میلیون متر مربع طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: طرح های آموزشی که نیمه کاره رها شده بودند، اکنون پیشرفت فیزیکی 45 درصدی دارند.
وی همچنین در خصوص فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه ها، گفت: با توجه به جمعیت دانشجویی برخی از دانشگاه‌ها و به منظور بهره برداری از فضاهای آموزشی و رفع نیاز دانشجویان، باید آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تجهیز شوند.
به گزارش ایرنا، افتتاح فاز جدید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز، پروژه‌ای در دانشگاه صنعتی سهند تبریز و بازدید از پارک علم و فناوری از جمله برنامه‌های سفر معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علومبه تبریز است.
6120/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال