حفظ آمادگی و به روز رسانی اطلاعات در مدیریت بحران موثر است

مراغه - ایرنا - مدیر کل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با بیان اینکه این استان از استان حادثه خیز کشور است گفت: برای مدیریت بهینه بحران ها حفظ آمادگی و به روز رسانی اطلاعات از سوی تمامی دستگاه ها ضروری و موثر است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر هنربر روز دوشنبه در بازدید از مناطق حادثه خیز عجب شیر اظهار داشت: پیشگیری، پیش آگاهی و آمادگی برای مقابله با مخاطرات طبیعی ضروری است و با توجه به این که هرلحظه امکان بروز حوادث طبیعی وجود دارد لذا تمامی دستگاه‌ های دولتی باید آموزش های خود را به روز کنند.
وی بر برگزاری مرتب و مستمر جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران و دوره های اموزشی در شهرستان ها تاکید کرد و گفت: هنر مدیریتی این است که در گام اول از بروز حوادث جلوگیری کنیم و در صورت وقوع حادثه، خسارت‌ های مالی و جانی را کاهش دهیم.
هنربر افزود: دستگاه های اجرایی باید با برگزاری تمرین های آماده سازی، برای مدیریت در مواقع بحرانی خود و مجموعه خود را آماده نگه دارند.
فرماندار عجب شیر نیز در این بازدید با مهم عنوان کردن نقش آموزش در مدیریت بحران ‌ها، گفت: با کمک آموزش نه تنها می ‌توان از میزان خسارت و تلفات ناشی از بحران پیشگیری کرد بلکه می توان در مواردی هم از بسیاری حوادث جلوگیری کرد.
عادل اصغرپور با بیان اینکه برخی کارها نیاز به اعتبار نیست نیاز به مدیریت قبل از حوادث با امکانات شهرستانی است افزود: در مواقع بحرانی بویژه بحران ‌های فراگیر برای خدمت‌ رسانی بهتر لازم است، مدیران و مسئولان ذیربط با آگاهی و آمادگی کامل نسبت به وظایف خود، حاضر باشند.
وی افزود: عجب شیر در مسیر مواصلاتی شاهراه استان به جنوب این استان و دیگر استان ها قرار دارد از این رو دستگاه های مستقر در این شهرستان باید همواره آماده تر باشند.
وی با تاکید بر اختصاص اعتبار برای ساخت پل در روستای خانیان و بارازلو و پل تاریخی در حال تخریب روستای النجق، افزود: 16 پل در شهرستان نیازمند به تعریض و اصلاح سازه دارند.
اصغرپور اظهار داشت: هر یک از این پل ها در مسیر اصلی قرار گرفته اند و نوسازی و مرمت آنها ضروری است.
وی همچنین با اشاره به اینکه 16روستای عجب شیر در وسط یا کنار رودخانه قرار دارند و مردم این روستاها همواره در تهدید هستند افزود: اجرای اقدامات پیشگیرانه در این روستاها نوعی مدیریت قبل از بحران است که باید انجام شود.
3077/7485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال