400 برنامه بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب درتبریز اجرا می شود

تبریز - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت: بیش از 400 عنوان ویژه برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این کلانشهر اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حمیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر نوآوری در اجرای ویژه برنامه های این مناسبت افزود: این برنامه ها با رویکرد مشارکت مردمی در مناطق دهگانه شهرداری تبریز اجرا می شود.
وی برگزاری جشن‌های دهه فجر و گفتمان انقلاب اسلامی، اجرای 30 جشن انقلاب با رویکرد محله محوری در 3 محله در هر منطقه دهگانه، برگزاری 10 جشن بزرگ پیروزی انقلاب ویژه شهروندان در سالن هایی با گنجایش 5 تا 10 هزار نفر برای شهروندان و اجرای نمایش های خیابانی در نقاط مختلف شهر را از جمله این برنامه ها اعلام کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز یادآوری کرد: برگزاری چله انقلاب و جشنواره فجر فاطمی در فرهنگسرای الغدیر، حضور اتوبوس شادی پیام انقلاب در محلات و مناطق کم برخوردار و اجرای برنامه جنگ شادی با محتوای فرهنگی برای پرسنل و خانواده آن ها در مناطق دهگانه شهرداری از دیگر برنامه ها است.
حجت الاسلام حمیدی، اظهار داشت: به همین مناسبت مسابقات بزرگ قرآنی با حضور قاریان بین المللی توسط منطقه 7 شهرداری و محافل انس با قرآن و شب خاطره در مراکز فرهنگی شهرداری برنامه ریزی شده که در دهه فجر برگزار می شود.
وی با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه با ایام الله دهه فجر بر ضرورت حفظ شعائر این ایام و نقش‌ آفرینی زنان در پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: باید از شیوه‌های نو و خلاقانه در فضاسازی شهری در این ایام استفاده شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز یادآوری کرد: در ایام دهه فجر امسال 40 تابلو با مضامین انقلاب اسلامی و جملات گهربار حضرت امام (ره) در 10 نقطه شهر تحت عنوان مسیر فجر و نمادهای انقلاب در مسیر راهپیمایی نصب می شود.
حجت الاسلام حمیدی، برپایی نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی شهرداری ها در طول 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق دهگانه شهرداری تبریز و برپایی نمایشگاه های مختلف فرهنگی هنری در مراکز فرهنگی شهرداری را از دیگر برنامه های شهرداری تبریز اعلام کرد.
وی از اکران فیلم های جشنواره عمار، مستندات انقلاب و فیلم های سینمایی در طول دهه فجر در سالن های آمفی تئاتر شهرداری تبریز نیز خبر داد و گفت: برای تثبیت اهداف و آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باید بیش از پیش از هر فرصتی برای معرفی و شناساندن انقلاب و ارکان آن به جهانیان استفاده شود.
کلانشهر 1.8 میلیون نفری تبریز دارای 10 منطقه شهرداری است.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال