استاندار آذربایجان شرقی:

محتوای رسانه باید بر اساس نیازهای روز جامعه باشد

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برخی شبکه ها و رسانه های بیگانه تا منازل ما نفوذ کرده اند، گفت: محتوای رسانه باید بر اساس نیازهای امروزی جوانان و جامعه تهیه شود تا میدان رقابت را به رسانه های بیگانه واگذار نکنیم.

به گزارش ایرنا، محمد رضا پورمحمدی یکشنبه شب در بازدید از بخش های مختلف رادیو، خبر و تلویزیون صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و در نشست شورای مدیران این رسانه در استان اظهار داشت: دقت و نظم در پیام دهی، مخاطب شناسی، توجه به وسیله پیام، تجهیز به فن آوری های روز و نیازسنجی از عوامل رقابت پذیری با رسانه های بیگانه است.
وی افزود: رسانه ها باید با بیان واقعیت های جامعه و با در نظر گرفتن ذائقه مردم به نیازهای آنان پاسخ دهند زیرا در این صورت گرایش مخاطبان به تلویزیون و شبکه های داخلی بیش از پیش افزایش می یابد و در رقابت رسانه ای موفق خواهیم بود.
پورمحمدی تاکید کرد: جهان امروز در واقع جنگ اندیشه و فکر است که در آن رسانه ها حرف اول را می زنند و دشمنان انقلاب هم با توسل به رسانه به دنبال استحاله نظام و تبلیغ نارکارآمدی انقلاب اسلامی برای ناامیدی مردم و تبلیغ سکولاریسم هستند.
وی ادامه داد: اما کارآمدی نظام و استواری مردم چاره ای را برای دشمن به جز صبر و قبول کردن نظام جمهوری اسلامی ایران باقی نگذاشته و بر این اساس آنها به دنبال بدبین کردن نسل های سوم و چهارم انقلاب هستند.
پورمحمدی اظهار داشت: نظام استکبار سعی دارد با تحریم‌های سنگین، مردم را به کف خیابان‌ها کشانده و نظام را زمین گیر کند.
وی تاکید کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران، امروزه به دنبال استحاله نظام از درون و متقاعد کردن مردم به ناکارآمدی این نظام هستند که صدا و سیما در خنثی سازی این توطئه نقش به‌سزایی دارد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: تحریم و فشار اقتصادی به مردم از راهکارها و ابزارهای استکبار برای ایجاد بدبینی و ناامیدی است تا صبر مردم را لبریز کنند و موجب نارضایتی آنان شوند؛البته آنها امیدی به رسیدن به اهداف شوم شان ندارند.
پورمحمدی همچنین با اشاره به ضرورت انعکاس دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در جشن چهل سالگی نظام بیان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران، ارایه بحث های تحلیلی و تبیینی بسیار ضرورت دارد که نقش صدا و سیما در این خصوص مهم است.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: اما با این وجود بیان عملکرد، کارکردها و دستاوردهای انقلاب را پس از گذشت 40 سال بلد نیستیم.
وی گفت: وظیفه صدا و سیما و رسانه ها خوش بین کردن مردم به آینده کشور است؛ بر این اساس باید با انعکاس ظرفیت ها، پیشرفت ها و تلاش های صورت گرفته مردم را نسبت به رفع مشکلات مختلف جامعه امیدوارتر کنیم.
پورمحمدی همچنین با اشاره به درخواست مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در خصوص رفع کمبود برخی تجهیزات فنی اظهار داشت: پی گیر رفع کمبودها و نیازهای رسانه ملی در استان خواهم بود.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در نشست شورای مدیران این رسانه گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی 125 طرح فنی و عمرانی مثل سیگنال رسانی، توسعه فرستنده دیجیتال و ساخت ایستگاه‌های جدید با بیش از 150 میلیارد ریال اعتبار افتتاح می شود.
مرتضی صفری همچنین با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی سالانه 23 هزار و 360 ساعت برنامه پخش می کند و 95 درصد استان تحت پوشش برنامه های شبکه سهند و رادیو قرار دارند، بیان داشت: هر چه کیفیت و پوشش برنامه‌ها بالاتر برود، هزینه‌های تحمیلی بر صدا و سیما نیز بیشتر می‌شود.
وی با بیان اینکه ضعف نیروی انسانی و نرم افزاری در صدا و سیمای آذربایجان شرقی وجود ندارد، گفت: ضعف موجود رسانه ملی در آذربایجان شرقی ضعف اعتباری و مالی است.
صفری با بیان اینکه اکنون میزان بیننده تلویزیونی و میزان اعتماد مخاطبان شبکه سهند 10.5 درصد بیش از گذشته شده است، گفت: میزان اعتماد به شبکه های داخلی هر چه قدر افزایش یابد سم پاشی های دشمنان انقلاب کم اثر می شود.
مدیرکل صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، ظرفیت صدا و سیمای استان را بسیار بالا دانست و افزود: رسانه ملی در استان ظرفیت پخش سریال تولیدی در 365 روز از سال را دارد.
وی تاکید کرد: مطالبات مردم هر چه قدر از طریق رسانه ها بیان شود، موجب اعتماد بیشتر و افزایش مخاطبان و به تبع آن مانع سوء استفاده رسانه های بیگانه و جولان آنان می شود.
صفری ادامه داد: افراط، تفریط و دعواهای سیاسی موجب ضربه به نظام و موجب انباشته شدن مطالبات در ذهن مردم می شود؛ دشمنان انقلاب نیز به دنبال این هدف هستند تا مردم را ناامید کنند بر این اساس بنا به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی که باید دولت ها را کمک کرد، خودمان را جدا از دولت نمی دانیم.
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه در پخش زنده فوتبال از آذربایجان شرقی و بازی های تراکتورسازی دست اندرکاران واحد سیار معجزه می کنند، گفت: واحد سیار صدا و سیمای تبریز بیش از 20 سال قدمت دارد و با سه دوربین فوتبال پخش می کند، با این وضع هر لحظه احتمال اشکال فنی در ارتباط زنده وجود دارد و برای رفع این مشکل به کمک های مالی استانداری نیاز داریم.
3093/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال