استاندار آذربایجان شرقی:

اقدام همه جانبه و هماهنگ برای مقابله با قاچاق کالا لازم است

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم تلاش برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در مبارزه با قاچاق کالا گفت: اقدام همه جانبه و هماهنگ برای مقابله با قاچاق لازم است و اقدامات خوبی توسط دولت در این خصوص انجام شده است.

محمدرضا پورمحمدی یکشنبه شب در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا آذربایجان شرقی اظهار داشت: برای مقابله با قاچاق به خصوص در مورد 25 قلم کالای اساسی مردم اقدامات خوبی در آذربایجان شرقی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای کاهش مشکلات مردم در جامعه مبارزه و پیشگیری از قاچاق کالا است، بیان داشت: قاچاق 25 قلم کالای اساسی مردم در استان صفر است و در خصوص گوشت قرمز نیز که یکی از نیازهای اساسی در سبد غذایی مردم است برای تامین و کنترل قیمت آن توجه لازم را داریم.
پورمحمدی با اشاره به اینکه قاچاق دام از آذربایجان شرقی وجود ندارد، ادامه داد: اما باید ادارات متولی از نقل و انتقال غیرمجاز دام سنگین و سبک به استان های دیگر نیز غافل نباشند.
وی همچنین یادآور شد: حمل بدون مجوز دام ممنوع است، حمل دام های سنگین و سبک به استان های دیگر نیز باید با مجوز جهادکشاورزی آذربایجان شرقی انجام شود.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه برای دقت و نظارت هر چه بیشتر در نگهداری و توزیع گوشت باید نسبت به حمل دام نیز حساس باشیم، گفت: خرید تضمینی دام از دامپروران از مصوبات کمیسیون قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی در نشست امروز است که به ستاد مرکزی اعلام می شود.
حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: برای خروج دام از استان باید محدودیت وجود داشته باشد و در واقع چارچوب نظارتی بیشتری برای جا به جایی دام از استان به خارج از استان تعیین شود.
3093/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال