استاندار آذربایجان شرقی:

توجه به اشتغال پایدار شهری در کنار اشتغال روستایی ضروری است

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اشتغال شهری نباید فراموش شود، گفت: توجه به اشتغال پایدار در مناطق شهری در کنار اشتغال روستایی ضروری است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان اینکه این کارگروه فقط مختص اشتغال روستایی نیست، افزود: با وجود اینکه اشتغال روستایی به عنوان اشتغال چند منظوره برای ما مهم است ولی در کنار آن باید به فکر اشتغال پایدار شهری نیز بود.
وی اظهار داشت: باید حدود نیم تا یک ساعت از وقت برخی جلسات برای سیاست گذاری در مواد مختلف اختصاص یابد تا نحوه دانش بنیان کردن، ایجاد فرصت های جدید و موثر شدن کارها در آن ها بررسی شود و تنها وقت جلسات به گزارش اقدام های انجام شده اختصاص نیابد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت اشتغال روستایی نیز گفت: اگر فرصت شغلی در زادگاه افراد و در مبدا ایجاد شود از مشکلات ناشی از مهاجرت و جابجایی جمعیت کاسته می شود.
پورمحمدی ادامه داد: اگر سطح زندگی در مناطق روستایی ارتقا یابد ماندگاری زیاد می شود.
وی یادآوری کرد: براساس شاخص ها و گزارش های ارایه شده در این کارگروه قدم های مناسبی در جهت اشتغال برداشته شده ولی تا سرمنزل مقصود فاصله زیادی وجود دارد.
استاندار آذربایحان شرقی گفت: براساس اعلام کارشناسان باید هر سال 50 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود در حالی که با وجود این همه تکاپوها، اطمینانی از ایجاد 5 هزار فرصت شغلی در سال وجود ندارد.
پورمحمدی با تاکید بر جدیت بیشتر در کارها و ضرورت ایجاد دیتابیس ( بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده) در استان افزود: بانک اطلاعاتی به شفاف سازی فرآیندها و روانسازی کارها کمک می کند.
وی یادآوری کرد: باید با اتخاذ تدابیر لازم از تکرار شدن تصویب طرح ها جلوگیری شود و مانع از اجرای طرح های ناموفق در سایر شهرستان ها و مناطق شد.
پورمحمدی خواستار سرعت بخشی در روند پرداخت تسهیلات اعطایی کارگروه تخصصی اشتغال از سوی بانک ها شد و افزود: باید بر وفق مقررات شرایط و نحوه دریافت تسهیلات را آسان تر کرد.
وی گفت: باید کارگروهی نیز تشکیل شود تا موانع تحقق نیافتن سهمیه استان در جذب اعتبارها را مشخص کند و با رفع این موانع زمینه ایجاد فضای کسب و کار، تولید و اشتغال استان فراهم شود.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال