راه ارتباطی 40 روستای آذربایجان شرقی بازگشایی شد

تبریز - ایرنا - مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی گفت: بارش سنگین برف روز گذشته موجب بسته شدن راه ارتباطی حدود 60 روستای این استان شده بود که با تلاش ماموران راهداری راه 40 روستا بازگشایی شد.

غلامرضا رسول زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون ماموران راهداری با استفاده از دستگاه های برف روب و نمک پاش در حال بازگشایی راه ارتباطی حدود 20 روستای دیگر آذربایجان شرقی هستند.
وی اظهار داشت: این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی شهرستان های هشترود، چاراویماق، ورزقان و کلیبر قرار دارند.
مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی با بیان این که هم اکنون رفت و آمد در آزاد راه تبریز - زنجان و راه های اصلی و فرعی استان به صورت امن در جریان است، یادآوری کرد: در صورتی که کولاک روی ندهد با تلاش ماموران راهداری راه ارتباطی سایر روستاها نیز امروز بازگشایی می شود.
رسول زاده ادامه داد: با توجه به شدت بارندگی برف، ماموران راهداری در طول 24 ساعت گذشته به طور متوسط برای هر کیلومتر راه ارتباطی استان بیش از 10 بار برف روبی و نمک پاشی انجام دادند.
وی ارتفاع برف در برخی مناطق کوهستانی و گردنه ها را حدود 40 سانتی متر اعلام کرد و گفت: با وجود بارش سنگین برف مشکلی در رفت و آمد خودروها در اتوبان تبریز - زنجان و راه های اصلی و فرعی استان روی نداد.
حدود 900 نفر از عوامل راهداری با استفاده از 600 دستگاه سبک و سنگین در جاده های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی مشغول برف روبی، نمک پاشی و تیغ زنی هستند.
آذربایجان شرقی دارای 142 دهستان و 2 هزار و 706 روستا بوده و حدود یک میلیون و 145 هزار و 442 نفر در این روستاها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از 362 دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و 191 دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای 235 کیلومتر آزاد راه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 75 کیلومتر راه فرعی و 10 هزار و 441 کیلومتر راه روستایی است.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال