برترین های جشنواره هنرهای تجسمی عجب شیر معرفی شدند

مراغه - ایرنا - پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی آذربایجان شرقی به میزبانی عجب شیر با معرفی نفرات برتر و تجلیل از آثار برگزیده پایان یافت.

به گزارش ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب شیر روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: آثار ارسال شده به پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی شهرستان عجب شیر از بعد کمی و کیفی نسبت به سال گذشته به صورت قابل توجهی ارتقا یافته است.
فرهاد جبارپور افزود: 200 اثر به دبیرخانه جشنواره از ٦٠ هنرمند شهرستان های آذربایجان شرقی ارسال شده بود که از سوی داوران ارزیابی و نفرات برتر انتخاب شدند.
وی اظهار داشت: این جشنواره با موضوع اقتصاد مقاومتی، فرهنگ ایرانی و اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت، حجاب و عفاف، نماز و نیایش و مناطق گردشگری عجب شیر به صورت استانی برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب شیر با اعلام اینکه این جشنواره در دو بخش نقاشی و خوشنویسی و صنایع دستی برگزار شد افزود: در بخش جانبی نیز نمایشگاهی با محوریت هنرهای سنتی شامل از قلم زنی، حکاکی، نقاشی روی سفال و مینا کاری دایر بود.
براساس رای داوران این جشنواره، در رشته نقاشی فرزانه دیباجی از عجب شیر، ندا اشرف زاده و سولماز موسویان پور هر دو از بناب اول تا سوم شدند و صفا قوامی و لیلا رشیدی و احمد نیک منظر هر سه از تبریز، فریده امیر نقوی از مراغه، سمیه رشیدی، مریم موسوی و نازیلا خلیلوند هر سه از بناب و جلال الدین پیرانی از تبریز و مهتاب جنتی به عنوان نفرات قابل تقدیر انتخاب شدند.
در رشته خوشنویسی خط نستعلیق نیز علی طوفانی و شهریار روزی طلب هر دو از مراغه نفر اول و دوم و حسین ولی زاده از عجب شیر به عنوان نفر سوم شناخته شدند.
در رشته خوشنویسی خط شکسته نستعلیق نیز امیر دانش مراغی و علیرضا بخشی هر دو از مراغه، مریم صلاحی و مریم مزاجی هر دو از بناب و امیر لطفی از عجب شیر به ترتیب به عنوان نفرات اول تا پنجم انتخاب شدند.
در بخش جنبی و در رشته صنایع دستی، الهه عابدی، رویا مظفری، معصومه سعیدی، معصومه ساجدی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
شهرستان عجب شیر با 71 هزار جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غرب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال