بارش در آذربایجان شرقی 56.7 درصد افزایش یافت

تبریز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: میانگین بارش در استان در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56.7 درصد افزایش یافته است.

فرخ مطلبی فر، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در سال زراعی جاری ( از مهر تا 22 دی) 107.7 میلی متر بارندگی در استان روی داده است، افزود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته 68.7 میلی متر بود.
وی اظهار داشت: میانگین بارش در سال زراعی جاری نسبت به میانگین بلند مدت نیز 18.3 درصد افزایش یافته، ضمن اینکه میانگین بارش در بلند مدت 91 میلی متر گزارش شده است.
مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در سال آبی گذشته( از مهر 96 تا مهر 97) 284.8 میلی متر بارندگی در استان روی داده است.
مطلبی فر ادامه داد: پیش بینی می شود در صورت ادامه این روند، وضعیت بارش استان در سال جاری رو به بهبود رود.
آب و هوای استان آذربایجان شرقی به طور کلی سرد و خشک می باشد ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر بادهای سرد شمالی و سیبری، بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس و بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال