دولت از سازمان‌های مردم نهاد حمایت می کند

تبریز- ایرنا - فرماندار بناب گفت: سیاست دولت حمایت از سازمان های مردم نهاد بوده و تلاش می کند در جهت تشکیل، توسعه و حمایت مالی این سازمان ها قدم بردارد.

به گزارش ایرنا، امین رفیعی روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بناب با محوریت ایجاد و توسعه سازمان های مردم نهاد، نقش این سازمان ها برای پیشبرد اهداف و برنامه های فرهنگی در سطح جامعه به ویژه برای جوانان را مهم دانست و همکاری، تعامل و فعالیت بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در این راستا را خواستار شد.
وی با اشاره به سابقه طولانی فعالیت سازمان های مردم نهاد در کشور گفت: هیأت های مذهبی نیز جزو سازمان های مردم نهاد هستند و همچنان این هیأت ها استقلال خود را حفظ کرده، به دولت وابسته نیستند و منشاء کارهای فرهنگی، دینی و مذهبی بوده اند.
وی با اعلام اینکه تبدیل شدن جمعیت جوان جامعه به میانسالی معضل بزرگی برای آینده این کشور است؛ افزود: مسئولان و مردم تغییر ترکیب سنی جوان به میانسالی در کشور را باید یک زنگ خطر تلقی کنند.
رفیعی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان اظهار داشت: باید از ظرفیت جوانان برای پیشبرد امور کشور بهره جست چون حداقل نفع سازمان های مردم نهاد این است که خواسته‌های مردم را به مسئولان انتقال می دهند.
فرماندار بناب تأکید کرد: باید فضا را باز کنیم و زمینه را برای حضور و فعالیت جوانان مهیا کنیم.
وی گفت: فردی که چهارچوب های حاکمیتی را قبول دارد، می ‌تواند در کشور فعالیت کند و اینکه گفته می‌شود در بناب فضا برای انجام این کارها مهیا نیست، قابل قبول نیست .
وی تاکید کرد: از مؤسسه های مردم نهاد حمایت کنیم و در این شهرستان به هیچ وجه فضای امنیتی برای فعالیت مؤسسه های مردم نهاد وجود ندارد، چرا که قانون در کشور یکی است.
معاون فرماندار بناب نیز در این جلسه با بیان اینکه ما در کشور در اجرای برنامه‌های جمعی مشکل داریم، گفت: متأسفانه ما در کشور تمرین کار دسته جمعی نداریم و حتی در کارهای اقتصادی نیز این مشکل را شاهد هستیم و شرکت هایی که تأسیس شده اند بیشتر به صورت فردی اداره می شوند.
امیرعباس سلطانپور با اشاره به اینکه در بحث تشکیل شرکت های تعاونی نیز به نتیجه مطلوب و مورد نظر دست نیافته ایم؛ افزود: تشکل های مردم نهاد تمرین برای انجام کارهای جمعی است.
رئیس اداره ورزش و جوانان بناب نیز در این نشست از فعالیت 4 مؤسسه مردم نهاد در این شهرستان خبرداد و گفت: 3 مؤسسه جدید نیز در حال شکل گیری هستند .
سیدمجید یزدانی اعلام کرد: در دیداری که به تازگی با وزیر ورزش و جوانان صورت گرفت، قرار شد جهت اجاره و خرید مکانی برای خانه جوان اقدام شود که مؤسسه های مردم نهاد در آن مکان فعالیت کنند.
وی اعلام کرد: برای اینکه ادارات بتوانند فعالیت های خود را گسترش دهند، می ‌توانند قسمتی از وظایف ادارات خود را به مؤسسه های مردم نهاد واگذار نمایند و از ظرفیت جوانان استفاده کنند.
3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال