دانش آموزان تبریزی در جشنواره خوارزمی خوش درخشیدند

تبریز- ایرنا - سه طرح دانش آموزان تبریز به عنوان رتبه های برگزیده کشوری بیستمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی روز سه شنبه به ایرنا گفت: دانش آموزان عدنان بابکان با طرح 'وب سرور انتخاب طرح های دانش آموزان تبریزی در جشنواره جوان خوارزمی Java Script ' در گروه علمی کامپیوتر و ابوالفضل حمامی با طرح 'از چشم پنجره' در گروه علمی زبان و ادبیات فارسی مقام اول کشوری را کسب کردند.
جعفر پاشایی افزود: سینا چرتابی کاظم پور با عنوان طرح 'موتور براشلس 12 قطبی با مدار درایور الکترونیکی' در گروه علمی برق و الکترونیک این جشنواره رتبه سوم کشوری را کسب کرد.
وی اعلام کرد: در بخش دانش آموزی بیستمین دوره جشنواره جوان خوارزمی از مجموع حدود 9 هزار طرح در سراسر کشور، از استان آذربایجان شرقی تعداد 543 طرح با مشارکت 662 نفر طراح ارائه شد که پس از داوری استانی در گروه های شانزده گانه علمی، 58 طرح منتخب به مرحله کشوری راه یافت.
وی ادامه داد: در مرحله کشوری، طرح ها براساس مستندات ارائه شده داوری اولیه و در این مرحله 36 طرح از استان به دفاع حضوری طراحان دعوت شد.
وی افزود: 5 طرح از استان آذربایجان شرقی در بین 52 طرح داوری نهایی کشوری قرار گرفتند و در نهایت پس از داوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 3 طرح ازاین استان در بین 31 طرح برگزیده نهایی کشوری معرفی شدند.
مراسم تجلیل از برگزیدگان کشوری جشنواره جوان خوارزمی و نمایشگاه آثار پژوهشگران، مبتکران و مخترعان 26 آذر ماه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار خواهد شد.
3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال