مرمت چهار اثر تاریخی کلیبر تکمیل می شود

تبریز- ایرنا- مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کلیبر گفت: مرمت، بازسازی و حفاظت چهار اثر تاریخی این شهرستان تکمیل می شود.

به گزارش ایرنا ' کیومرث کریمی' عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال با پیگیری معاونت میراث فرهنگی و دفتر فنی اداره کل، چهار کارگاه مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی در شهرستان کلیبر فعال و در حال انجام مراحل عملیاتی هستند.
وی افزود: در این کارگاه ها محوطه سازی و مرمت برج تاریخی «آس قدیم» در روستای آس قدیم، محوطه سازی و اعمال فعالیت های حفاظتی در بخش «گنبد های مسجد امام زاده»، مرمت «حمام تاریخی» و احیای «کاروانسرای تاریخی» در جاده کلیبر- جانانلو آغاز و مراحل اجرایی آن با توجه به شرایط جوی تداوم خواهد داشت.
وی افزود: پس از اتمام مراحل ثبت «برج تاریخی برزندیق» در روستای برزندیق در فهرست آثار ملی کشور، مراحل مرمت و احیای این برج تاریخی پس از تدوین طرح مرمتی در دستور کار نمایندگی شهرستان قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی با داشتن افزون بر یک هزار و 800 اثر تاریخی و طبیعی و 3 اثر ثبت شده جهانی در فهرست آثار یونسکو، جزو پنج استان اول کشور در حوزه گردشگری است.
3093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال