صیاد غیرمجاز ماهی در مراغه دستگیر شد

مراغه - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه گفت: صیاد متخلف هنگام فروش 700 قطعه ماهی صید غیرمجاز در شهر توسط ماموران این اداره دستگیر و پرونده برای سیر مراحل قانونی به قوه قضایی ارجاع داده شد.

غلامرضا زارع روز یک شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این تعداد ماهی که از سد هشترود صید شده بود و در یکی از میادین مراغه به صورت غیرمتعارف به فروش می رسید با گزارش مردمی توسط ماموران حفاظت محیط زیست جمع آوری شد.
وی افزود: جریمه زیست محیطی صید غیرمجاز هفت میلیون تومان است که باید به خزانه دولت واریز شود.
زارع افزود: متهم از یکی از روستاهای اطراف سد هشترود است که با صیادان غیرمجاز همکاری داشته و این مقدار ماهی صید شده را برای فروش به مراغه انتقال داده بود.
وی گفت: با متخلفان زیست محیطی طبق قانون و از طریق مراجع قضایی و با تشکیل پرونده برخورد خواهد شد.
وی به مصرفی بودن آب سدعلویان مراغه نیز اشاره کرد و افزود: گرفتار شدن ماهیان در تورهای ماهیگیری در این سد، موجب آلودگی آب می شود لذا انتظار داریم شهروندان در صورت مشاهده هرگونه ماهیگیری، حفاظت محیط زیست شهرستان را در جریان بگذارند.
وی ادامه داد: متاسفانه صیادان شهرهای همجوار ماهی های گونه غیربومی و مهاجم را به مخزن سد رهاسازی کرده اند که این امر موجب غلبه ماهی گونه مهاجم بر گونه های بومی شده که خطری جدی برای گونه های بومی منطقه است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال