نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس:

حذف یارانه ها تنها راه جبران کاهش درآمد های نفتی است

تبریز - ایرنا - نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش بینی کاهش درآمد نفتی در بودجه سال آینده گفت: تنها راه حل این مشکل، واقعی کردن نرخ دلار و حذف یارانه ها است، زیرا با حذف یارانه بنزین و آزادسازی نرخ سوخت 200 هزار میلیارد تومان اعتبار آزاد می شود.

به گزارش ایرنا، محمد حسن نژاد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: 200 هزار میلیارد تومان 5 برابر بودجه عمرانی و به اندازه بودجه جاری کل کشور است، این عدد بزرگ می تواند مشکل کاهش درآمد کشور را برطرف کند.
وی با اشاره به تعیین نرخ دلار در لایحه بودجه سال 98 اظهار داشت: در ابتدا نرخ دلار برای سال آینده را 8 هزارتومان اعلام کردند، اما بعد از گذشت چند روز مشخص شد که این نرخ به 5 هزار و 700 تومان کاهش یافت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعیین نرخ 5 هزارو 70 تومان، بیان داشت: این نرخ باعث ایجاد رانت می شود و مجدد شاهد فساد خواهیم بود، دو نرخی کردن دلار به نفع اقتصاد کشور نیست، باید یک نرخ در نظر گرفته شود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به نرخ دلار نیمایی، گفت: به نظر من باید نرخ دلار نیما را برای نرخ دلار در بودجه سال 98 در نظر گرفت، اگر 2 نرخ وجود داشته باشد، برخی از رانت و قدرت خود برای دست یابی به نرخ دولتی تلاش می کند که باعث فساد در کشور می شود.
وی تاکید کرد: دو نرخی بودن دلار آن هم تفاوت بین دلار نیما و دلار بودجه باعث ایجاد فساد و رانت می شود.
حسن نژاد همچنین با اشاره به کاهش درآمد نفتی کشور در سال آینده بیان داشت: دولت برای جبران کاهش درآمد نفتی کشور به دنبال افزایش درآمد مالیاتی است که با توجه به شرایط اقتصادی امکان افزایش درآمد مالیاتی نیست.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات یعنی به رگ نگاه می کنی خون بگیری؛ موضوع این است که دیگر در رگ های مردم خونی باقی نمانده که بخواهیم از آن خون بگیریم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاکید بر درآمد مالیاتی غلط است مگر اینکه از فرار مالیاتی جلوگیری شود و از آنهایی که فرار کرده اند مالیات بگیریم.
518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال