هجرت پیامبراکرم(ص) نقطه عطف تاریخ اسلام و درس سیاست است

تبریز- ایرنا - امام جمعه بناب با اشاره به اینکه اول ربیع الاول سالروز وقوع هجرت پیامبراکرم(ص) است که 1440 سال پیش و سیزده سال بعد از بعثت آن حضرت اتفاق افتاد، از این روز به عنوان نقطه عطف در تاریخ اسلام و همچنین از آن به عنوان یک درس سیاست و معنویت نام برد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی در خطبه های آیین عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با تشریح جریان هجرت پیامبراکرم(ص)، اظهار داشت: اگر هجرت نبود امروز از اسلام و قرآن نیز خبری نبود و پرچم عدالت نیز به اهتزاز در نمی آمد.
وی خاطرنشان کرد: در سال دهم بعثت پیامبر اکرم(ص) دو حادثه تلخ و ناگوار برای ایشان رخ داد که ذات مقدس رسول خدا را سخت پریشان کرد و آن حضرت به تمام معنا در تنگنا قرار گرفت.
خطیب جمعه شهرستان بناب از وفات ابوطالب و رحلت حضرت خدیجه کبری(س) به عنوان دو حادثه تلخ برای پیامبراکرم(ص) نام برد.
حجت الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه خداوند در همه حال پشتیبان و حامی مسلمانان است؛ افزود: ما غافل و بی توجه هستیم، در حالی که خداوند بالای سر ماست و اگر شما ملت ایران کمی صبر و مقاومت کنید، به قدرت اول دنیا تبدیل خواهید شد و عزت ابدی از آن مسلمانان است.
وی تأکید کرد: اگر مقاومت کنید و در برابر عربده کشی های استکبار جهانی سستی به خود راه ندهیم، وعده تخلف ناپذیر قرآن شامل حال مسلمانان شده و طولی نخواهد کشید که وعده های خداوندی تحقق خواهد یافت.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب سپس با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به جوانان که فرمودند«این جوانان هستند که دشمنان را در خاک آن ها نگه داشته اند و توسط آن ها دستاوردهای بزرگ علمی نصیب این کشور شده است» ؛ گفت: نظام و انقلاب در سایه مساجد به ثمر نشسته اند و همانطوری که امام راحل(ره) نیز فرمودند «مسجد سنگر است، سنگرها را حفظ کنید» ، از موشک های دشمنان نترسید و از خالی شدن مساجد بترسید.
حجت الاسلام باقری بنابی همچنین با اشاره به ضرورت توجه به مساجد در جامعه تأکید کرد: تقویت و آبادی مساجد توطئه های دشمنان را خنثی و نقش بر آب می کند و باید در جهت آبادی مساجد و پررونق کردن مساجد تلاش کرد.
3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال