مستثنی کردن چند کشور از تحریم نشان از درماندگی آمریکاست

مراغه-ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: مستثنی کردن چندین کشور از تحریم های نفتی و چندین بندر، نشان از درماندگی و اوج استیصال آمریکا در برابر کشورمان است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: ایستادگی ملت ایران و پشتیبانی از نظام و انقلاب اسلامی که در راهپیمایی یوم الله 13 آبان نمود پیدا کرد، نقشه های دشمن و نظام استکباری را با شکست مواجه کرد.
وی اضافه کرد: ایستادگی مردم مظلوم یمن با وجود تحمل جنگ و مشکلات اقتصادی در برابر آمریکا و آل سعود نشان دهنده وجود فرهنگ مقاومت و ایستادگی در ملت هاست.
وی افزود: آمریکا و صهیونیسم جهانی همواره برای در حاشیه امن نگه داشتن عربستان و سرپوش گذاشتن بر جنایات حکام آن در یمن تلاش می کنند.
خطیب جمعه مراغه با اشاره به فرارسیدن دهه وقف گفت: وقف به عنوان فرهنگی اسلامی مورد تاکید و اهتمام پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) بوده است.
آیت الله پورمحمدی افزود: باتوجه به بروز برخی نیازهای اجتماعی در جامعه، وقف در مسیر رفع این مشکلات توسط واقفان، منشا برکت و خیر بسیاری در جامعه خواهد بود.
وی با تاکید بر رعایت عدل و انصاف توسط بازاریان و اصناف ادامه داد: مسلمانی به سینه زدن و به جای آوردن واجبات و مستحبات نبوده بلکه رعایت انصاف و پرهیز از کم و گران فروشی بخش مهمی از دیانت هر مسلمان است.
وی اضافه کرد: متاسفانه در ایام اخیر، فردی در استان با استفاده زا مابه التقاوت ایجاد شده ارز دولتی تخصیص یافته به وی، کارخانه ای راه اندازی کرده و از این راه نامشروع تحصیل مال کرده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال