نمایندگی موقت سفارت عراق در تبریز ایجاد می شود

تبریز- ایرنا- مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به در پیش بودن اجتماع و پیاده روی اربعین حسینی از شهرهای مختلف استان به سمت کربلا، گفت: نمایندگی موقت سفارت عراق برای صدور ویزای عزاداران حسینی به زودی در تبریز ایجاد می شود.

'امیر روحی ملکی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال برای بیش از 50 هزار نفر در استان ویزای سفر به کربلا صادر شد.
وی افزود: ویزای زایران استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی توسط نمایندگی موقت سفارت عراق صادر می شود و در یک هفته آینده این نمایندگی در تبریز آغاز به کار می کند.
روحی ادامه داد: برای زیارت اربعین و سفر به عتبات عالیات عراق در این ایام داشتن گذرنامه و اخذ ویزا ضروری است.
مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی یادآور شد: بر این اساس صدور ویزای زایران حسینی توسط نمایندگی موقت سفارت عراق به صورت انفرادی انجام می شود، ولی اعزام به کربلا با هماهنگی و به شکل گروهی خواهد بود.
وی ادامه داد: نرخ قطعی صدور ویزای عراق هنوز اعلام نشده است، اما برای اعزام به عراق محدودیت ظرفیت برای هر استان وجود ندارد.
در اجتماع میلیونی مسلمانان و شیعیان که از نقاط مختلف جهان برای ابراز ارادت به اباعبدالله در اربعین امام حسین(ع) در کربلا تشکیل می شود، هزاران نفر نیز از آذربایجان شرقی حضور دارند.
3093/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال