برای بازدید از طرح راه آهن میانه - تبریز/

نوبخت وارد تبریز شد

تبریز - ایرنا - محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز برای یک سفر کاری وارد تبریز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بازدید از طرح دو خطه کردن راه آهن میانه - تبریز و قرار گرفتن در جریان اجرای این طرح مهم و ملی ریلی مهم ترین هدف نوبخت در سفر به تبریز است.
ورود به پروژه راه آهن 180 کیلومتری میانه - تبریز از مسیر تیکمه داش و بازدید از روند ریل گذاری، بازدید از ایستگاه راه آهن بستان آباد، مسیر بستان آباد- تبریز از راه سعید آباد- ایل گلی از جمله برنامه های بازدید نوبخت از این طرح زیرساختی ملی حوزه ناوگان ریلی است.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین از محل اتصال راه آهن میانه - تبریز به ایستگاه تبریز بازدید می کنند.
نوبخت پس از اقامه‌ی نماز ظهر تبریز را به مقصد ارومیه ترک می کند.
طرح دو خطه کردن خط آهن میانه - تبریز از جمله طرح های زیربنایی در حوزه حمل و نقل شمال غرب کشور است که با گذشت 18 سال از آغاز آن و به رغم اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید، هنوز به سرانجام نرسیده است.
این خط به عنوان یکی از خطوط قدیمی ناوگان ریلی کشور، اواخر دهه 1370 کلنگ زنی شد و با اتمام آن مسیر ریلی تبریز تا تهران 100 کیلومتر کوتاه تر می شود.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال