چهارمین پویش آزادی زنان زندانی برگزار می شود

تبریز- ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه تاکنون سه پویش ارمغان گلریزان به منظور آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد برگزار شده است، گفت: درصدد برگزاری چهارمین پویش هستیم .

معصومه ابتکار روز سه شنبه در جریان دیدار از زندان تبریز به ایرنا گفت: این پویش با کمک ستاد دیه و همت خیران برگزار می شود.
وی از خیران خواست بیش از پیش نسبت به آزادی زندان زندانی توجه کنند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر لزوم مهارت آموزی زندانیان در جهت تامین معیشت خانواده پس از آزادی از زندان، گفت: آموزش های فرهنگی و قرآنی در کنار مشاوره هایی که در راستای اصلاح رفتار زندانیان انجام می شود، می تواند مشکلات را رفع کند.
وی اقدام های انجام شده در زندان تبریز از جمله ایجاد فضای ورزشی جدید برای زنان را ارزشمند توصیف کرد.
مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی هم با اعلام اینکه 2 درصد زندانیان استان زن هستند، گفت: بیشترین جرایم زندان زندانی با 32 درصد مربوط به مواد مخدر است.
خشایار جمشیدی با اشاره به برگزاری دوره های مهارت زندگی و فنی و حرفه ای، از فعالیت های فرهنگی با محوریت قرآن در زندان های استان خبر داد و افزود: 40 نفر از زنان زندانی حافظ یک تا 10 جزء قرآن کریم هستند.
به گزارش ایرنا، سال گذشته با استناد به گزارش مکتوب ستاد دیه کشور با 600 میلیون تومان 32 زن زندانی آزاد شدند که این موضوع با برگزاری جشن گلریزان در راستای اولین پویش مردمی ارمغان آزادی ویژه زنان زندانی با جرائم غیرعمد اتفاق افتاد.
2160/3071/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال