رئیسان دانشگاه های ایران و ترکیه تفاهمنامه همکاری امضا کردند

تبریز- ایرنا - رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه نشست همکاری‌های علمی ایران و ترکیه با حضور رئیسان دانشگاه‌های سطح یک و دو کشور به مدت دو روز در دانشگاه آیدین استانبول برگزار شد، گفت: در پایان این نشست چند تفاهمنامه همکاری امضا شد.

محمدرضا پورمحمدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه در راستای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی میان دو کشور این نشست برگزار شد، گفت: این نشست با محوریت تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و پژوهشی برگزار و دو طرف در خصوص راه‌های ارتقای توان علمی و آموزشی و انجام فعالیت های پژوهشی میان مراکز آموزش عالی دو کشور رایزنی کردند.
وی افزود: برگزاری جلسات مختلف و معرفی توانمندی‌ها و خواسته‌ها برای دستیابی به حوزه‌های مشترک همکاری‌های علمی دانشگاه های دو کشور از جمله اهداف این همایش بود.
پورمحمدی با اشاره به مرحله تجاری‌سازی برخی طرح ‌های مشترک میان مراکز دانشگاهی ایران و ترکیه اظهار امیدواری کرد که در چارچوب همکاری علمی بین دو کشور، طرفین از ظرفیت ها و تجارب یکدیگر استفاده کنند.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه همکاری بین المللی میان دانشگاه‌های ایران و کشورهای مختلف برای توسعه و رشد علمی در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری است، گفت: یکی از بهترین شیو‌ه‌ها برای شکل گیری این همکاری ها، تشکیل جلسات مشترک روسای دانشگاه های مختلف جهان با روسای دانشگاه های ایران است و این جلسه در همین راستا تشکیل شده است که پیش از این نیز با دانشگاه های روسیه این همکاری شروع شده و نتایج خوبی داشته است.
به گزارش ایرنا، در این نشست رئیسان دانشگاه های تهران، تبریز، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، اصفهان، شیراز، مشهد، علامه طباطبایی، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس و علم و صنعت با طرف های ترک به رایزنی و گفت و گوی تخصصی در حوزه های علمی و مدیریت مراکز دانشگاهی پرداختند .
همچنین علاوه بر نشست و اجلاسیه مشترک دانشگاه های ایران و ترکیه روسای دانشگاههای تبریز و صنعتی شریف از دانشگاه فنی قبزه و شعبه توبیتاک قبزه بازدید و در خصوص توسعه همکاری ها مذاکره کردند.
این نشست با پیگیری‌های دبیرخانه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه مستقر در دانشگاه تبریز برگزار شد.
3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال