محرومیت زدایی رسالت مهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است

مراغه - ایرنا - معاون ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اهداف این نهاد گفت: اجرای طرح های محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق محروم و روستایی کشور رسالت مهم این ستاد است.

به گزارش ایرنا، سید مصطفی سیدهاشمی شامگاه پنجشنبه در آیین کلنگ زنی ساخت دو مدرسه در روستاهای مراغه توسط بنیاد برکت افزود: این ستاد براساس رهنمودهای رهبری در کنار محرومیت زدایی در زمینه اشتغال و طرح های تولیدی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی نیز گام های موثری برداشته است.
وی ادامه داد: ایجاد و اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زا در شهرهای جنوبی و محروم از جمله بندر جاسک، شادگان، احداث نیروگاه در آبادان، دزفول و خرمشهر بخشی از این تلاش هاست.
وی اضافه کرد: احداث و کمک به تکمیل بیمارستان و مراکز درمانی، ساخت بیش از یک هزار مدرسه و یک هزار مسجد در مناطق روستایی از اقدامات این ستاد در محرومیت زدایی است.
وی گفت: کمک و حمایت از زنان نابارور، کاشت حلزون شنوایی برای کودکان ناشنوا، کودکان بی سرپرست و پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان نیازمند روستایی از دیگر فعالیت های اجتماعی این ستاد در کشور است.
وی با اشاره به احداث 2 باب مدرسه در روستاهای کرمجوان و آلماچوان توسط بنیاد برکت افزود: این مدارس به عنوان هدیه رهبری در راستای توسعه فضاهای آموزشی در مناطق روستایی احداث می شود.
وی اضافه کرد: پیش از این نیز یک هزار و 354 مدرسه در مناطق روستایی و محروم کشور توسط بنیاد برکت ساخته شده است.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر نیز گفت: توسعه فضاها و زیرساخت های آموزشی زمینه ساز رشد و بالندگی جامعه است.
علی جلیلی افزود: کمبودهای زیرساخت های نظام آموزشی باید احصا و مرتفع شود زیرا که با رفع این مشکلات زمینه مساعد برای رشد علمی، فرهنگی و اجتماعی نسل آینده فراهم می شود.
مدیر اموزش و پرورش مراغه با اشاره به کمک های خیران مدرسه ساز گفت: در جشنواره امسال خیران مدرسه ساز استان بیش از 850 میلیارد ریال توسط خیران برای توسعه فضاهای آموزشی تعهد شده است.
جلیل اسلامی افزود: این دو مدرسه نیز توسط بنیاد برکت در مدت یک سال ساخته شده و برای تحصیل دانش آموزان این روستاها آماده خواهد شد.
به گزارش ایرنا، مدارس 6 کلاسه روستاهای کرمجوان و آلماچوان با 20 میلیارد ریال اعتبار در مدت یک سال توسط بنیاد برکت احداث می شود.
3077/7487

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال