سرپرست فرمانداری عجب شیر:

56 میلیارد ریال برای بازسازی روستای چنار هزینه شد

مراغه - ایرنا - سرپرست فرمانداری عجب شیر گفت: دولت تاکنون برای بازسازی روستای سیل زده چنار این شهرستان 56 میلیارد ریال هزینه کرده است.

به گزارش ایرنا، عادل اصغرپور روز جمعه در بازدید از این روستا که در 25 فروردین سال 96 دچار سیل زدگی و جان باختن 20 تن از اهالی این روستا شد اظهار کرد: با توجه به صعب العبور بودن مسیر این روستا، عملیات ساخت خانه های کاملا تخریب شده در کمتر از چهار ماه پس از حادثه انجام شد که در نوع خود رکورد خوبی محسوب می شود.
وی افزود: دولت برای افراد حادثه دیده روستای چنار برای ساخت خانه های خود 300 میلیون ریال کمک بلاعوض کرد و مبلغ 150 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت نیز به آنها پرداخت شد.
وی ادامه داد: از 125 واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در این شهرستان نیز 60 واحد آن تکمیل شد و دیگر واحدها نیز در سریعترین زمان تکمیل و در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.
25 فروردین سال 96 بارش باران در استان های شمالغرب کشور منجر به وقوع سیل در این مناطق به ویژه در شهرستان‌ های عجب ‌شیر و آذرشهر در آذربایجان شرقی شد که منجر به جان باختن 42 تن در این استان شد و خسارات قابل توجهی به منازل روستائیان، باغات، دام و زمین ‌های کشاورزی وارد کرد.
شهرستان عجب شیر با 738 کیلومترمربع و حدود 71 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
3077/7485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال