امامان جمعه شهرستان ها:

سپاه آبروی نظام و اقتدار کشور است

تبریز - ایرنا - امامان جمعه شهرستان های آذربایجان شرقی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک اعیاد شعبانیه بر پاسداشت سپاه تاکید کردند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان های آذربایجان شرقی، ائمه جمعه شهرهای استان با تبریک اعیاد شعبانیه بر گرامیداشت باشکوه این جشن های مذهبی توسط مردم و مسوولان تاکید کردند.

** مسئولان به گزارش های نهادهای امنیتی اهمیت بیشتری دهند
عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در جمع کارکنان وزارت اطلاعات گفت: مسئولان نهادهای اجرایی در راستای پیشگیری از مشکلات و بحران ها، به گزارش های ارائه شده از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی اهمیت بیشتری دهند.
به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: براساس رهنمودهای رهبری، متاسفانه در مسائل اخیر و تشنج در بازار ارز، نفوذی ها و دشمنان دست داشته اند.
وی با بیان اینکه اقتدار وزارت اطلاعات به عنوان نهادی در خدمت حفظ امنیت، بیش از پیش شده است ادامه داد: کارکنان تلاشگر این وزارت همواره در راستای تامین امنیت و کسب اطلاعات لازم برای این منظور در داخل و خارج از کشور اهتمام می کنند.
وی اضافه کرد: کارکنان وزارت اطلاعات نیز فازغ از وابستگی های گروهی و جناحی در خدمت حفظ امنیت جامعه و نظام اسلامی باشند.
خطیب جمعه مراغه با اشاره به سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: سپاه به عنوان نهادی مقدس نقش تاثیرگذاری در تامین امنیت کشور در سال های دفاع مقدس و پس از آن نیز داشته است.
آیت الله پورمحمدی افزود: نقش موثر سپاه در حفاظت و صیانت از ارزش های نظام و انقلاب اسلامی هم در داخل کشور و هم در کشورهای منطقه و همسایه در سال های اخیر به وضوح دیده می شود.
وی با اشاره به سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس گفت: نیروهای نظامی آمریکا در سال 59 به دستور دولت این کشور قصد ضربه زدن به مراکز حساس کشورمان و آزادسازی جاسوسان خود را داشتند که با امدادهای غیبی الهی زمین گیر شده و شکست خوردند.
وی با یادآوری روز محیط زیست اضافه کرد: تمامی آحاد مردم و مسئولان باید در حفاظت از عرصه های طبیعی، باغات، اراضی کشاورزی و فضاهای سبز اهتمام بیشتری کنند.

** امام جمعه مرند: عزت ما از فرهنگ حسینی است
امام جمعه مرند در خطبه های نماز جمعه این هفته مرند با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: عزت ما از فرهنگ حسینی است و این عزت را مردان بزرگی که فداکاری کردند و حسینی قدم برداشتند برای ملت ایران و مسلمانان خلق کردند.
حجت الاسلام علی نعمت زاده افزود: گروه تجزیه طلب و معاندان وابسته به بیگانگان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی درصدد تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند، اما نقش سپاه در حفاظت از امنیت پروازها، مقابله با جنگ نرم اقتصادی و مهار فتنه داعش و گروه های تکفیری بسیار با اهمیت است.
امام جمعه مرند ابراز کرد: اگر سپاه نبود کشور کجا بود و وضعیت کشور ایران چگونه بود، مردم به ویژه نسل جوان باید با مطالعه و تحلیل گذشته، عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه در تامین امنیت را مورد بررسی قرار دهند.
حجت الاسلام نعمت زاده گفت: شیعیان مکتب امام حسین (ع) چشم به دست دشمنان نمی دوزند و رهبر معظم انقلاب نیز در سال های اخیر بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و امسال نیز بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی توصیه کردند.
وی خاطرنشان کرد: مردم و دولت باید به طور عملی از کالاهای ایرانی حمایت کنند و این جبهه مهم و البته خطرناکی است که دشمن نیز روی آن تمرکز کرده است.
امام جمعه مرند همچنین با تبریک سالروز میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و امام زین العابدین (ع) گفت: تقارن تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) با میلاد امام حسین (ع) تقارن مبارکی است، سپاه یک نهاد فرهنگی - نظامی است که با انقلاب متولد شد و کارنامه بسیار درخشانی دارد.

** سرنوشت شاه و صدام در انتظار آمریکاست
امام جمعه بناب هم با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اظهار کرد: آمریکایی ها به صراحت اعلام می کنند امروز بر روی زمین تنها یک مزاحم دارند و آن جنبش بین المللی به رهبری جمهوری اسلامی ایران است و تنها ایران و حزب الله است که در مقابل آن ها ایستاده و بشریت را به مقاومت در مقابل آمریکا دعوت می کند.
حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ معاصر توجهی داشته باشیم، شرایط و اوضاع کنونی نشان دهنده وضعیتی است که طی سال های 1342 تا 1357 در برابر شاه و در داخل کشور داشتیم و امروز در سطح جهان در برابر آمریکا نیز چنین حالتی را داریم.
امام جمعه بناب با اشاره به رشادت و از خودگذشتگی جوانان حزب اللهی در کشور اذعان کرد: با عنایت به اراده ای که در بین جوانان حزب اللهی کشور مشاهده می شود، سرنوشت صدام و شاه منتظر آمریکا و آمریکایی هاست.
حجت الاسلام باقری بنابی افزود: این در حالی است که بتوانیم نسل سوم انقلاب را درست تربیت کرده و تحویل جامعه دهیم، یعنی مسائلی را برطرف و بعضی بی عدالتی ها در جامعه را درمان کنیم.

** سپاه همیشه آماده دفاع از کشور است
امام جمعه موقت سراب، با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،به عنوان اساسی ترین و مهم ترین نهاد انقلابی، به ولایتمداری، روحیه انقلابی، دانش و آمادگی رزمی در جهان شناخته شده است.
حجت الاسلام علی علی اکبری با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران در سال 1358 افزود:سبزپوشان این نهاد مقدس و جان بر کف، از آرمان های انقلاب، نظام و رهبری در تمامی صحنه ها دفاع می کنند.
وی با اشاره به سفر رییس جمهوری به استان آذربایجان شرقی، این سفر را فرصت مناسبی برای بیان مطالبات مردم و پیگیری پروژه های ضروری دانست و گفت: از مسوولان و نمایندگان مجلس انتظار می رود در این سفر، با مطرح کردن مشکلات اقتصادی، پیگیری پروژه های لازم الاجرا، ضمن تحقق وعده های قبلی، راهگشای مطالبات مردم نیز باشند.
حجت الاسلام علی اکبری، حمله موشکی و نظامی آمریکا و متحدانش به سوریه را تجاوزی آشکار به تمامیت ارضی یک کشور دانست و این اقدام را محکوم کرد.
وی افزود: این اقدام نظامی آمریکا علیه کشور سوریه، نه تنها با مخالفت های بین المللی روبروست،بلکه در کشورهای خود متجاوزان نیز با اعتراض روبرو شد.
خطیب جمعه سراب با تاکید برضرورت حمایت از کالای ایرانی گفت: افزایش تولید و مصرف کالای داخلی، بازاریابی، مدیریت در کاهش واردات و جلوگیری از ورود اجناس قاچاق ، اشتغال و رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
6132/7224/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال