رئیس دانشگاه تبریز:

دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز به 200 نفر افزایش می یابد

تبریز- ایرنا - رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به برنامه افزایش دانشجویان خارجی این مرکز دانشگاهی از 80 نفر فعلی به 200 نفردر سال آینده گفت: 79 انجمن علمی، 17 کانون فرهنگی هنری، 4 تشکل اسلامی و 30 نشریه دانشجویی در این دانشگاه فعال است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشور نقش بسیار برجسته ای در تحولات علمی، فرهنگی و سیاسی در 70سال اخیر کشور داشته است.
وی ادامه داد: این دانشگاه با داشتن 21 دانشکده، 10 پژوهشکده، 5 قطب علمی، بیبش از 800نفر عضو هیت علمی، 24 هزار دانشجگو در 890 رشته مقطع تحصیلی به تربیت نیروی انسانی ماه و متخصص اهتمام دارد.
محمدپور اظهار کرد: تاکنون 3 نفر از اساتید این دانشگاه به عنوان چهره ماندگار کشور و بیش از 20 نفر استاد و پژوهش گر نمونه کشوری و 5 نفر نیز به عنوان دانشمند جهان اسلام معرفی شده است.
وی افزود: دانشگاه تبریز به عنوان مرکز تحقیقاتی بزرگ شمالغرب کشور فعالیت می کند و بقیه دانشگاه ها مولد این دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به پذیرش دانشجویان رشته زبان و ادبیات ترکی برای دومین سال متوالی، گفت: سال گذشته ۲۰ دانشجو و در سال تحصیلی جاری در حدود ۶۰ دانشجو در این رشته پذیرش شدند.
وی اضافه کرد: در سال تحصیلی آینده در این دانشگاه رشته جدید ترکی استانبولی ایجاد و پذیرش دانشجو انجام می شود.
محمدپور افزود: 80 دانشجوی خارجی در دانشگاه تبریز در حال تحصیل هستند و برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی برنامه ریزی شده تا در سال آینده 200 دانشجوی خارجی جذب خواهد شد.
وی همچنین تاکید کرد: هیچ دانشجوی دانشگاه تبریز بدون خوابگاه نیست و کیفیت خوابگاه های دانشگاه ارتقا یافته است.
رئیس دانشگاه تبریز در پاسخ به سوال وضعیت اعتیاد در بین دانشجویان گفت: دانشگاه تبریز در بین دانشگاه های کشور کمترین میزان اعتیاد را داراست و در حدود 4 درصد دانشجویان این دانشگاه از قرص های روان گردان استفاده می کنند.
وی در خصوص ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز گفت: دانشگاه تبریز مرکز پایش تمامی طرح های مربوط به دریاچه ارومیه است.
محمدپور اضافه کرد: کاهش 40 درصد مصرف آب از جمله طرح هایی است که ار سوی این دانشگاه به ستاد احیای دریاچه ارسال شده که در صورت تصویب اجرایی می شود.
وی تاکید کرد: خشک شدن دریاچه ارومیه یک بحران است و رسالت دانشگاه ورود به حل این بحران است و ستاد احیا دریاچه باید بجای دانشگاه شریف در دانشگاه تبریز ایجاد می شد.
6120/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال