23روستای خداآفرین آب شرب لوله کشی ندارد

تبریز-ایرنا - مدیر امور آب و فاضلاب روستایی خداآفرین گفت: از مجموع 177روستای دارای سکنه این شهرستان 23 روستا آب شرب لوله کشی ندارد که از این تعداد پنج روستا بالای 20خانوار و 18 روستا زیر 20 خانوار جمعیت دارند.

سیامک صمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از 177روستا 96روستا تحت پوشش اداره آب و فاضلاب روستایی قرار دارد، افزود: از تعداد 23روستای فاقد آب آشامیدنی لوله کشی این شهرستان تامین آب شرب پنج روستای گاوآهن، پیرهادیان، دینه ور و گنانلو پیرانلو در دست اقدام است و تا پایان سال جاری از نعمت آب بهره مند می شوند.
وی افزود: آب شرب این روستاها با اعتبار 436میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود.
صمدی اظهار کرد: آب آشامیدنی پیرانلوگنانلو نیز از مجتمع آب ارس تامین خواهد شد.
وی گفت: آب آشامیدنی روستاهای زیر 20خانوار نیز در حال پیگیری است و در صورت تخصیص اعتبارات دولتی تامین خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه از 96روستای تحت پوشش اداره آب و فاضلاب خداآفرین تعداد 9هزار مشترک وجود دارد، افزود: تعداد 55روستا نیز با وجود برخورداری از آب لوله کشی به صورت خودگردان اداره می شود و با وجود پیگیری های فراوان در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن، متاسفانه با بی رغبتی دهیاران و شوراها مواجه شده است.
صمدی ادامه داد: آب 25روستای شهرستان از مجمتع آب ارس تامین می شود که این طرح با هزینه 17میلیارد تومان در حال اجراست و تا پایان امسال تعداد 15روستا از آن بهره مند می شوند.
وی درباره بهداشت آب شرب روستاهای شهرستان، گفت: روزانه آب شرب روستاها توسط آب بانان کلرزنی و هر یک ماه نمونه برداری میکروبی و هر شش ماه نمونه برداری شیمیایی در آزمایشگاه استان انجام می شود و مطابق نتایج آزمایشات تمامی روستاهای شهرستان از آب شرب سالم برخوردارند.
شهرستان خداآفرین با جمعیت 34هزار نفری دارای یک شهر، 204روستا، 3 بخش و 7 دهستان است.
این شهرستان با مساحت یکهزار و 525کیلومترمربع در نوار مرزی رود ارس واقع شده است.
خبرنگار: الهام جوادزاده** تنظیم: مرتضائی ** انتشار: رستگار
/3038/7468/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال