آماده باش ستاد مدیریت بحران بستان آباد در پی طغیان رودخانه اوجان چای

تبریز-ایرنا- ستاد مدیریت بحران بستان آباد در پی طغیان رودخانه 'اوجان چای' این شهرستان به حالت آماده باش درآمد.

به گزارش ایرنا در پی بارش شدید باران در 24 ساعت گذشته و وزش باد شدید که از دیشب در بستان آباد آغاز شده و تاکنون ادامه یافته است، رودخانه اوجان چای بستان آباد طغیان کرد.
اگرچه بارش ها در شهر بستان آباد چندان چشمگیر نیست اما طغیان رودخانه اوجان چای حکایت از بارندگی های شدید و احتمالا بروز سیل در مناطق بالادست دارد.
علی بدرشکوهی، فرماندار بستان آباد روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا از آمادگی شهرستان برای کنترل و جلوگیری از تلفات احتمالی سیل خبر داد و گفت: با هشدارهایی که سازمان هواشناسی در خصوص احتمال وقوع سیل در برخی نقاط استان از جمله شهرستان بستان آباد داده بود، اقدامات اولیه در خصوص آمادگی شهرستان برای مواجهه با این وضعیت انجام گرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت های احتمالی بارندگی ها و سیل در شهرستان در دست نیست، گفت: با مساعد شدن اوضاع جوی و گذر از مرحله بحران، میزان خسارتهای احتمالی سیل و بارندگی در این شهرستان برآورد می شود.
به گزارش ایرنا طغیان رودخانه اوجان چای، مردم شهر بستان آباد را برای بازدید به کناره های این رودخانه کشانده است و برخی از مردم این طغیان را بی سابقه می دانند.
7239/518
** انتشار دهنده : محمد عزیزی راد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال