امام جمعه هشترود:اعتکاف فرصتی برای تزکیه روح است

مراغه - ایرنا - امام جمعه هشترود با بیان اینکه با برنامه ریزی مناسب باید زمینه حضور جوانان در برنامه های معنوی به ویژه اعتکاف فراهم شود، گفت: آیین اعتکاف از سنت های حسنه و فرصت مناسبی برای تزکیه روح و دوری از مظاهر فریبنده دنیوی است.

حجت الاسلام علی رحیمی، روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در این شهرستان، افزود: اعتکاف موجب ارتقای درجات روحانی و معنوی انسان می شود و در مورد این عمل حسنه، در دین مبین اسلام تاکیدهای زیادی شده است.
وی با اشاره به تاثیر برنامه ریزی مناسب برای جذب جوانان به مراسم های مذهبی، اظهار کرد: تنوع برنامه های فرهنگی و شیوه اجرای آن ها بین معتکفان، آثار و برکات زیادی در زندگی اجتماعی آن ها برجای می گذارد.
امام جمعه هشترود با بیان ضرورت فضاسازی مناسب مساجد برای آیین اعتکاف، یادآور شد: ایجاد فضای دلنشین و زیباسازی مساجد و مکان های مقدس که مراسم اعتکاف در آن ها برگزار می شود، موجب جذب جوانان بیشتر به این مراسم می شود.
حجت الاسلام رحیمی، با تاکید بر همکاری نهادها و مردم برای برگزاری این آیین، خواستار حضور گسترده جوانان در آیین اعتکاف شد.
حجت‌الاسلام یعقوب اباذری، مسوول ستاد اعتکاف هشترود نیز در این جلسه با بیان اثرات معنوی سنت حسنه اعتکاف در جامعه و به ویژه نسل جوان، گفت: مسوولان باید حضور جوانان در برنامه های معنوی و انسان ساز را مغتنم شمرده و از آنان به‌ عنوان مولفه های اصلی گسترش معنویت در جامعه، در این زمینه استفاده کنند.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7486/8023/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال