مسابقه شهر ریاضی در ملکان برگزار شد

تبریز - ایرنا - مسابقه شهر ریاضی قبل از ظهر روز جمعه با حضور 500 دانش آموز مقاطع ششم تا پایه دوم متوسطه در شهرستان ملکان برگزار شد.

مسئول برگزاری این مسابقه با بیان اینکه در این رقابت علمی دانش آموزان با نوع جدید امتحان ریاضی آشنا شدند گفت: هدف از برگزاری مسابقه مذکور شناسایی استعدادهای ریاضی است.
پرفسور مجید میرزا وزیری افزود: در یک امتحانات معمولی دانش آموز باید با مطالعه قبلی در جلسه امتحان حاضر شود اما در این مسابقه دانش آموز بدون اینکه درس خوانده باشد با توجه به اطلاعات خود در جلسه امتحان حاضر و با همکاری دوستان دیگر و به صورت گروهی ضمن پاسخ به سئوالات به دیگران هم یاد می دهند.
وی ایجاد فضای هیجانی،شور و نشاط را از مزیت های این مسابقه دانست واظهار کرد: استرس و نگرانی از درس و امتحان ریاضی در بین دانش آموزان همیشه بوده و با این روش دانش آموز بدون هیچ گونه نگرانی باشور و اشتیاق به سئوالات جواب می دهد.
مسئول برگزاری این مسابقه خاطر نشان کرد: در پایان این مسابقه سه تیم که هر تیم از سه نفر تشکیل می شود لوح و مدال از دانشگاه مشهد دریافت می کنند و به همراه دو تیم دیگر به مرحله کشوری راه می یابند.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در 155 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
7228/3093/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال