بسیج سازندگی آذربایجان شرقی 72 پروژه عمرانی اجرا می کند

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه در سالجاری تعداد 72 پروژه عمرانی در مناطق محروم و روستایی استان اجرا می کند.

سرهنگ صفر قائمی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: محور برنامه های سالجاری بسیج سازندگی استان حرکت برای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد که در این راستا برنامه های مختلف و متنوعی تدارک دیده شده که ایجاد و راه اندازی سه هزار کارگاه تولیدی در مناطق روستائی از جمله این برنامه هاست.
وی اظهار کرد: ایجاد 450 کارگاه صنایع تبدیلی، بازسازی و مرمت 500 باب مدرسه، ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر به صور مستقیم، مشارکت در ساخت، تعمیر و تجهیز مساجد روستائی با اعطای تسهیلات ویژه و مشارکت و اجرای ده ها طرح آبخیزداری، کشاورزی و کنترل چرا و همچنین اجرای برنامه های متنوع آموزشی برای کشاورزان از دیگر رئوس برنامه های سالجاری بسیج سازندگی آذربایجان شرقی خواهد بود.
قائمی ، محرومیت زدائی، سازندگی، اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی را محورهای چهارگانه فعالیت بسیج سازندگی برشمرد و گفت: در سالجاری تلاش می کنیم برای تکمیل چرخه اقتصاد مقاومتی اولویت بندی های خود را به گروه های جهادی برای کارآمد سازی اقتصاد روستائی قرار دهیم.
وی با ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته بسیج سازندگی آذربایجان شرقی، افزود: پارسال 36 پروژه محرومیت زدائی با صرف هزینه ای حدود 500 میلیارد ریال در استان اجرا شد.
قائمی، ساخت هفت مسجد و 21 خانه عالم، تعمیر 23 مسجد ، تهیه 359 جهیزیه برای نوعروسان، اعزام 130 تیم پزشکی به مناطق محروم، ویزیت رایگان 10 هزار و 600 نفر از اقشار آسیب پذیر، ساخت 43 پایگاه مقاومت بسیج، سوادآموزی به 20 هزار و 800 نفر از بیسوادان مناطق روستائی، مهارت آموزی به تعداد 10 هزار و 590 نفر از ساکنان روستاها با ارایه گواهی نامه، آموزش برای 10 هزار و 103 نفر از کشاورزان و آموزش پیشیگیری از بیماری ها برای تعداد 61 هزار و 300 نفر از روستائیان آذربایجان شرقی از جمله عملکرد بسیج سازندگی در سال گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه پارسال تعداد دو هزار و 94 کارگاه تولیدی توسط بسیج سازندگی آذربایجان شرقی در مناطق محروم و روستائی ایجاد شد، افزود: برای ایجاد و حمایت از این کارگاه ها تسهیلاتی به مبلغ 217 میلیارد ریال در اختیار متقاضیان قرار گرفت.
قائمی اظهار کرد: 25 درصد از تسهیلات فوق در قالب وام های قرض الحسنه با نرخ چهار درصد و بقیه در قالب عقود 16 درصدی در اختیار روستائیان قرار گرفت.
3038/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال