نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

مدیریت شهری به سمت هزینه کمتر و سرمایه گذاری بیشتر حرکت کند

مراغه – ایرنا - نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه، مدیریت شهری باید در مسیر هزینه کمتر و سرمایه گذاری بیشتر حرکت کند.

حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، شامگاه یکشنبه در آیین بهره برداری از خیابان کانوپولو (یادگاران) مراغه افزود: در این راستا شوراهای اسلامی شهرها باید با ارایه طرح و تصویب برنامه ها، شهرداری ها را در راستای کاهش هزینه و اجرای طرح های پربازده سوق دهد.
وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی، شوراهای اسلامی شهرها از اختیارات خاصی برخوردارند، اظهار کرد: این نهادهای مردمی باید از این حقوق در راستای توسعه پایدار و مطمئن شهرها استفاده کند.
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق قانون، شوراهای اسلامی دارای مسوولیت های خطیر و مهمی هستند و اعضای این نهادها باید در راستای حفاظت و صیانت از امور محوله توجه کافی داشته باشند تا رضایت مندی مردم را جلب و زمینه توسعه پایدار در محدوده مسوولیت خود را فراهم کنند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد، یادآوری کرد: شوراهای اسلامی شهرها باید در کنار کاهش هزینه ها در شهرداری ها، سهم بودجه عمرانی را افزایش داده و بیشترین خدمات را به مردم ارایه دهند.
شهردار مراغه نیز در این آیین گفت: با بهره برداری از این طرح در ضلع شرقی رودخانه صوفی چای، بیش از چهار کیلومتر از طرح ساماندهی حاشیه صوفی چای این شهر به اتمام رسید.
نادر ابراهیمی، افزود: شهرداری مراغه علاوه بر اجرای این طرح، هم اکنون تعدادی طرح شاخص از جمله پایانه بزرگ مسافربری، سایت شهدای گمنام و هشت کیلومتر احداث خیابان جدید در مناطق مختلف به صورت همزمان اجرا می کند.
وی اظهار کرد: خیابان کانوپولو به طول 770 متر روبروی بوستان یادگاران این شهر با 16 متر عرض احداث شده است.
ابراهیمی، با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح هفت میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، ادامه داد: در این خیابان 750 متر مسیر دوچرخه سواری، دو هزار و 700 متر مربع پیاده رو سازی، پنج هزار و 200 متر آسفالت ریزی و چهار هزار و 200 متر جدول گذاری انجام شده است.
عضو شورای اسلامی مراغه نیز در این آیین گفت: جایگاه شوراهای اسلامی در قانون اساسی جمهوری اسلامی به روشنی بیان شده اما برخی از خلاء های مدیریتی مانع از تحقق برنامه ها می شود.
قادر جویا، مهمترین خلاء در این حوزه را توجه نکردن به نقش شوراهای اسلامی در چشم انداز 20 ساله کشور به عنوان مجالس کوچک محلی اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه در این راستا هیچ وظیفه ای برای این نهاد مردمی مشخص نشده است، اظهار کرد: امسال نسبت بودجه عمرانی به جاری شهرداری مراغه 58 به 42 درصد است و مدیریت شهری با هدف افزایش اعتبار عمرانی این بودجه را تصویب کرد.
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی روز گذشته برای شرکت در جلسه شورای اداری، همایش روشنگری تحولات منطقه و مسایل روز از نگاه خانه ملت در دانشگاه آزاد اسلامی، تجلیل از معلمان نمونه آموزش و پرورش و افتتاح شبستان آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) مراغه به این شهرستان سفر کرده بود.
مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3034/8023/6183

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال