صفار هرندی: اصل مذاکرات و تیم هسته ای مورد تایید و اعتماد رهبری است

تبریز - ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصل مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی با گروه 5+1و تیم مذاکره کننده مورد تایید و اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

محمدحسین صفار هرندی یکشنبه شب در جمع سرگروه های حلقه های صالحین آذربایجان شرقی، از اینکه عده ای در زمینه مذاکرات اخیر دچار افراط و تفریط شده اند، ابرازتاسف کرد و افزود: کسانی که توافق های اخیر را با عناوینی همچون معاهده ترکمانچای و ننگین یاد می کنند به شدت دچار اشتباه و خطا شده و در مسیر افراط گرایی گام بر می دارند.
وی گفت: باید توجه داشت که هر اعتمادی به معنای نبود خطا و اشتباه در مسیر مذاکرات و افراد مورد اعتماد نیست، و این مذاکرات نیز دچار خطاهایی است.
صفارهرندی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب اسلامی در این زمینه طی تذکری خطاب به مسوولان سیاست خارجی فرمودند نقاط ضعف در مراحل اولیه نباید در مرحله پایانی دیده شود.
وی با حمایت از تیم مذاکره کننده کشورمان در مذاکرات هسته ای، گفت: وقت آن است که مصمم تر روی مواضع گذشته خودمان بایستیم، چرا که تجربه ثابت کرده در طول این سال ها با ایستادن بر سر مواضع خود رو به جلو حرکت کردیم.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با بیان اینکه پس از انبیا و ائمه معصومین (ع) به لحاظ جامعیت کسی همسنگ امام خمینی (ره) را نمی توانیم پیدا کنیم، گفت: امام راحل شانی داشت که به غیر از ایشان در فرد دیگری وجود نداشت و آن شان موسسی ایشان بود.
صفارهرندی اظهار کرد: شان بالای امام خمینی (ره) این بود که توانست آرزوی صدها ساله شیعیان را که تاسیس حکومت اسلامی و شیعی بود، تحقق بخشد.
وی با اشاره به جایگاه رفیع اصل ولایت فقیه در اسلام، یادآوری کرد: رتبه ولی فقیه غیرمعصوم به لحاظ اختیارات و شان حکومتی هیچ فاصله ای با امام معصوم (ع) ندارد و فقط تفاوت آنها در حوزه ولایت تکوینی است.
صفار هرندی با اظهار تاسف از نگاه برخی ها که فکر می کنند ایران کنونی موقعیت زمان امام خمینی(ره) را ندارد، گفت: امام راحل زمانی که انقلاب را پایه ریزی کرد کجا این همه سرباز آماده و عاشق ولایت را داشت؟
وی با اشاره به دلایل متعدد ناکامی تحریم های استکبار جهانی علیه ایران، افزود: ظرفیت ها و توانایی های کنونی جوانان کشور آنقدر پشت این نظام را مستحکم کرده که به رغم خودکفایی در خیلی از بخش ها، امکانات لازم را از جاهای دیگر وارد کشور کرده و به نوعی تحریم ها را دور می زنیم.
صفار هرندی با نگاهی به شرایط کشورهای منطقه و تحولات سوریه و افغانستان، اظهار کرد: هر اتفاقی که در چند سال اخیر در منطقه رخ داده به ضرر آمریکا و به نفع کشور ما بوده است.
7236/587

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال