شرق تبریز با احداث بزرگراه دو کمال رونق می گیرد

تبریز - ایرنا - نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با احداث بزرگراه دوکمال در شرق تبریز، شاهد شکوفایی این منطقه خواهیم بود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری تبریز، سعید محدث در بازدید از مراحل اجرای این بزرگراه اظهار کرد: احداث بزرگراه مسیر دوکمال در دو طرف رودخانه بارنج موجب شکوفایی منطقه و حل مشکلاتی ترافیکی وروان شدن رفت و آمد شهروندان ساکن در منطقه خواهد شد.
وی افزود: طرح بزرگراه دو کمال بزرگترین طرح عمرانی در شرق تبریز است که در صورت بهره برداری، از حجم ترافیک این کلانشهر کاسته می شود.
محدث خواستار شتاب در بهره برداری از این طرح عمرانی از سوی شهرداری تبریز شد.
طرح مسیر گشایی 60 متری دو کمال به طول 10 کیلومتر و با 2 هزار میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود و هدف از اجرای آن توزیع مناسب و متوازن بار ترافیکی، رفع گره های ترافیکی، ساماندهی حاشیه نشینی و بهسازی محیط شهری است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین توسعه زیر ساخت های فرهنگی در تبریز را هدف عمده شورا در سال آینده عنوان کرد و گفت: در همین راستا 600 میلیارد ریال اعتبار برای این مهم از سوی شورا در بودجه سال 93 به تصویب رسیده است.
محدث گفت: در دهه گذشته اقدامات خوبی در توسعه زیرساخت های فرهنگی شهر صورت گرفته اما کافی نیست و در حال حاضر باید هنرهای مختلف از جمله موسیقی اصیل را احیا کنیم تا پیشرفت های دیگر هم مورد توجه قرار گرفته و مثبت واقع شوند.
وی افزود: در کنار حفظ شعائر و شئون اسلامی باید به تفریح و شادی مردم توجه شود و اگر به این مسایل و از جمله هنرهای گذشته توجه نکنیم این هنرها برای نسل های بعدی چندان قابل توجه و فهم نبوده و موسیقی مبتذل جای موسیقی اصیل ما را خواهد گرفت.
وی افزود: موسیقی اصیل از جمله هنرهایی است که به حفظ زبان مادری کمک می کند و در ترانه ها و اشعار باید اتحاد، ملیت و عرق ملی تقویت و توسعه پیدا کند.
محدث گفت: وظیفه ما احیای فرهنگ و هنر اصیل گذشتگان و انتقال آن به نسل آینده است تا این نسل دچار سردرگمی فرهنگی و اصالتی نشود.
7233/587

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال