استاد دانشگاه تبریز به عنوان نخبه دانش ایران معرفی شد

استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به عنوان نخبه دانش ایران در سال 91 معرفی شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر محمد مقدم، عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی این دانشگاه از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با کسب حد آستانه لازم برای ورود به سایت رندا (رصد نخبگان دانش ایران) در زمره برترین های علمی کشور قرار گرفته است.
از جمله ملاک­های این انتخاب، برگزیده شدن این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز به عنوان یکی از استادان پرتالیف ایران، تربیت دانشجویان بی شمار و کسب افتخارات متعدد بوده است.
بر پایه این گزارش، دکتر محمد مقدم واحد، متولد سال 1332 تبریز بوده و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه تبریز و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری (.Ph.D) را در رشته اصلاح نباتات از دانشگاه ایالتی آیوا در آمریکا دریافت کرده است.
وی اجرای 13 طرح پژوهشی، ترجمه و تالیف 8 عنوان کتاب، چاپ 237 مقاله علمی و پژوهشی (83 عنوان در مجلات ISI)، راهنمایی 112 پایان­نامه کارشناسی ارشد و 17 رساله دکتری، ارایه 235 مقاله در کنفرانس­های داخلی و خارجی (42 مقاله در کنفرانس­های خارجی)، مشاوره 189 پایان­نامه کارشناسی ارشد و 46 رساله دکتری، عضویت در 5 انجمن علمی و نیز جامعه استادان نمونه کشور، سردبیری مجله علمی پژوهشی Journal of Plant Physiology and Breeding و عضویت در هیئت تحریریه 6 مجله علمی پژوهشیرا در کارنامه علمی خود دارد.
انتخاب شدن به عنوان پژوهشگر نمونه آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز، محقق نمونه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، دو عنوان کتاب سال و کتاب قابل تقدیر دانشگاه تهران، معرفی به عنوان چهره تاثیرگذار علم زراعت و اصلاح نباتات از سوی انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و پیشکسوت علم ژنتیک گیاهی کشور از طرف انجمن ژنتیک ایران) از جمله افتخارات علمی وی به شمار می رود.
دکتر مقدم واحد در دانشگاه تبریز مسئولیت های مختلفی بر عهده داشته که از آن جمله می­توان به معاون آموزشی دانشگاه، معاون تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه و معاون آموزشی دانشکده کشاورزی اشاره کرد.
7232/587

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال