نماینده مجلس: سیاست مداران به بخش کشاورزی توجه داشته باشند

تبریز- نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست مداران به بخش کشاورزی بیشتر توجه داشته باشند.

ˈ شهروز افخمی ˈ روز یکشنبه در نشست مشترک اعضای نظام صنفی کشاورزی آذربایجان شرقی و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش امام راحل (ره) ˈ کشاورزی محور استˈ اظهارکرد: نقش سیاستمداران در تعیین جایگاه کشاورزی ضعیف است.
وی با بیان اینکه طرح انتزاع وظایف کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت از خواسته های کشاورزان و مطابق با شعارهای نطام بود، ابراز عقیده کرد: بدنه کارشناسی دولت پشتیبانی از این طرح نداشت و اگر جدیت نمایندگان مجلس نبود این طرح تصویب نمی شد.
افخمی با بیان اینکه عرصه کشاورزی از عملکرد سیاستمداران صدمه می بیند، گفت: در سیاست گذاری های استانی هم بخش کشاورزی مورد کم لطفی قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه مزیت نسبی استان در کشاورزی است، افزود: به واسطه ایجاد لابی های اقتصادی، صنعت در اولویت قرار گرفته است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم با بیان اینکه به واسطه سیاست های نامناسب 11 شهرستان استان با رشد منفی جمعیت روبروست، گفت: این موضوع زنگ خطری برای توسعه استان است.
وی بر حفظ ماهیت اصناف و پویایی تشکل های صنفی تاکید کرد و گفت: آنها باید به دور از قرار گرفتن در معرض بازی های سیاسی به خصوص در آستانه انتخابات پی گیر مطالبات به حق خود باشند.
اجرای کامل قانون بهره وری کشاورزی، دادن مهلت تنفس به تسهیلات اشتغال زایی ، مشمولیت بیمه تامین اجتماعی کشاورزان به کارفرمایان، افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات و افزایش نرخ بیمه محصولات کشاورزی از جمله خواسته هایی بود که اعضای نظام صنفی کشاورزی استان در این نشست مطرح کردند.
7232/587

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال