پدر علم رادیولوژی ایران در تبریز مورد تجلیل قرار گرفت

تبریز - در آیینی، از دستاوردها و زحمات پروفسور ˈسعید رادˈ، پدر علم رادیولوژی ایران در تبریز قدردانی شد.

پروفسور راد روز دوشنبه در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: اسفند سال 1309 در تبریز متولد و پس از گذراندن دوره دبیرستان در سال 28 به درخواست پدرش وارد دانشکده پزشکی شده و دوره تخصصی خود را در رشته رادیولوژی ادامه داده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون در مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز 45 رزیدنت و 35 دانشجو را آموزش می دهد افزود: به دلیل عشق و علاقه ای که به شغل خود دارد 55 سال است به مردم خدمت می کند.
پدر علم رادیولوژی ایران تاکید کرد: همیشه و در همه حال به دانشجویان خود توصیه کرده ام مقام پزشکی والاست و باید درستی، صداقت و انسانیت را ملاک کار خود در این حرفه قرار دهند.
وی با اشاره به دستگاه های دیجیتالی رادیولوژی که امروز مورد استفاده قرار می گیرند گفت: دستگاه های آنالوگ بهترین بوده و کار با آن را بیشتر دوست دارم.
مدیر گروه بخش رادیولوژی مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) هم گفت: پرفسور ˈسعید رادˈ تمام زندگی خود را وقف علم و خدمت به مردم کشور و شهر خود کرده است.
ˈمحمد حسین دقیقیˈ افزود: پروفسور راد نه تنها از نظر علمی بلکه از نظر رفتار اجتماعی و شخصیت آموزشی الگوی جامعه پزشکی کشور است.
وی تاکید کرد: ضروری است با معرفی چنین اشخاص برجسته ای برای نسل جوان و پویای کشور بویژه در زمان حیات آنان الگوسازی کرد.
6120/645/587

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال