گرجستان و روسیه 20 میلیون یورو درمعدن طلای ورزقان سرمایه گذاری کردند

تبریز- فرماندار ورزقان از آغاز سرمایه گذاری 20 میلیون یورویی گرجستان و روسیه در معدن طلای اندریان با پایان یافتن اکتشاف معدن طلای این شهرستان خبر داد.

ˈ محرم فروغی ˈ روز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس کارخانه تولید کنسانتره طلا در محدوده یکصد هکتار با 20 میلیون یورو اعتبار با مشارکت شرکت های گرجستانی و روسی ساخته می شود.
وی اظهار کرد: این کارخانه بر اساس زمان بندی انجام شده تا پایان سال 93 به پایان می رسد و اشتغال 200 نفر را به همراه خواهد داشت.
وی افزود: استخراج از معدن اندریان آغاز شده و با اتمام ساخت کارخانه کنسانتره طلا فرآیند تولید طلا در منطقه تکمیل می شود.
رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال غرب کشور نیز در خصوص ساخت این کارخانه به ایرنا گفت: با توجه به وجود معادن طلا در آذربایجان شرقی ایجاد و ساخت کارخانه فرآوری این فلز در استان منجر به پایداری اقتصاد منطقه می شود.
موسی نیرومند افزود: اکتشاف 500 کیلوگرم طلای خالص در روستای نبی جان کلیبر و برآورد ذخیره احتمالی سه تن طلا در این منطقه از جمله ذخایر طلاست که ضرورت ایجاد کارخانه را نشان می دهد، البته این محدوده اکتشاف شده با توجه به مطالعات زیست محیطی برای ارایه مجوزهای لازم فعلا از فعالیت بازمانده است.
وی اظهارکرد: طلای زایلیگ منطقه اهر که حفاری های اولیه در آن صورت گرفته، کشف محدوده طلای آلچه قشلاق ورزقان در مسیر معدن مس سونگون، اکتشاف طلا و مس در یوزبند روستای خضرکندی اهر، اکتشاف طلای قزل احمد میانه و بستان آباد از اکتشافات معدن و محدوده طلا در سال گذشته هستند.
نیرومند همچنین با بیان اینکه امسال اکتشاف طلا در چهار محدوده اثبات شده در اطراف اهر هم به پایان می رسد، خاطرنشان کرد: بر این اساس ساخت کارخانه فرآوری طلا در استان ضروری است.
7223/587

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال