جشن های نیمه شعبان در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد - ایرنا - در آستانه فرارسیدن طلیعه نورانی زادروز پرمهر حضرت قائم (عج) جشن های نیمه شعبان از صبح روز شنبه در چهارمحال وبختیاری آغاز شد.

به گزارش ایرنا، از صبح روز شنبه برخی از ادارات از جمله اداره پست چهارمحال و بختیاری با توزیع آش به استقبال این جشن ها رفته اند و برخی ادارات نیز اقدام به توزیع شیرینی و شربت می کنند.
اکنون در آستانه سالروز میلاد امام زمان مهدی موعود(عج) جشنها و آیین های ویژه نیمه شعبان در شهرها و روستاهای چهارمحال و بختیاری از سوی مردم آغاز شده است.
مردم این استان با حضور در تکایا، مساجد و حسینیه ها و چراغانی کردن و آذین بندی بازار و خانه ها در آیین های جشن میلاد امام زمان (عج) حضور چشمگیر دارند.
در جشن های مردمی مداحان اهل بیت (ع) در گرامیداشت نیمه شعبان مداحی و شادمانه سر ایی کردند.
در آستانه زاد روز میلاد با برکت حضرت مهدی (عج) بازار گل فروشان در شهرکرد بسیار گرم و با استقبال گسترده مردم روبرو شده است و شماری از جوانان چهارمحال و بختیاری دراین روز پیوند زناشویی خود را جشن گرفتند.
همچنین در آستانه شب میلاد حضرت مهدی (عج) در شهرکرد جشن های شادی بزرگ شادی به راه افتاد و بیش از هزاران ایستگاه صلواتی مردمی دراین استان از سوی منتظران امام عصر(عج) در پذیرایی از مردم برپا شده است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای 10 شهرستان با جمعیتی افزون بر 947هزار نفر است.
2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال