480 پایگاه به مسافران نوروزی چهارمحال وبختیاری خدمات رسانی می کنند

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در نوروز امسال 480 پایگاه در این استان به مسافران نوروزی خدمات رسانی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، مجید نظری دهکردی روز شنبه در مانور بزرگ هماهنگی دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: نوروز امسال 50 پایگاه راهداری، 6 ایستگاه نوروزی حمل و نقل جاده ای، 25 پایگاه اطلاع رسانی، 295 پایگاه پلیس، 50 پایگاه هلال احمر، 50 پایگاه اورژانس و 3 ایستگاه سلامت نوروزی به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی ورودی به این استان خدمات رسانی می کند.
وی افزود: از مجموع 50 پایگاه راهداری نوروزی در چهارمحال و بختیاری 33 پایگاه ثابت و بقیه سیار است.
نظری دهکردی تصریح کرد: نوروز امسال در 295 پایگاه پلیس یکهزار و 500 نیروی انسانی با 112 خودرو به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی ورودی به چهارمحال و بختیاری خدمات رسانی خواهد کرد.
وی یادآور شد: امسال از مجموع 50 پایگاه اورژانس نوروزی چهارمحال و بختیاری 33 پایگاه جاده ای و 17 پایگاه به صورت شهری فعالیت دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان از آمادگی کامل برای استقبال از مسافران نوروزی برخوردار است.
مهرداد جوادی اظهار داشت: ارتقای کمی و کیفی خدمات رسانی به مسافران نوروزی در چهارمحال و بختیاری از مهمترین برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی استان در سال جاری است.
وی تاکید کرد: تمامی هماهنگی های لازم برای تامین کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مسافران و گردشگران داخلی و خارجی ورودی به چهارمحال و بختیاری در نوروز امسال انجام شده است و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
جوادی افزود: برای افزایش ماندگاری مسافران و گردشگران داخلی و خارجی ورودی به چهارمحال و بختیاری خدمات رسانی مورد نیاز با کیفیت بالا ارائه می شود.
وی تصریح کرد: افزایش میزان ماندگاری مسافران و گردشگران باعث افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی و رشد شاخص های توسعه ای خواهد شد.
به گزارش ایرنا، در این مانور رژه خودروهای دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی چهارمحال و بختیاری انجام شد.
ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز 1398 چهارمحال و بختیاری 25 دی امسال با تعیین کمیته های 10 گانه و با حضور دستگاه های عضو در استان فعالیت خود را آغاز کرد.
این کمیته ها شامل 'خدمات و حمل و نقل و ترافیک'، 'خدمات امداد و نجات'،
'خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری'، 'هماهنگی امور شهرداری ها و دهیاری ها'، 'برنامه ریزی و آمار'، 'خدمات اسکان و رفاه'، 'نظارت و تنظیم بازار'، 'ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات'، 'خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست' و 'کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات و امور فرهنگی و فضای مجازی' است.
نوروز سال 1397 افزون بر 152 هزار مسافر در مراکز اقامتی چهارمحال و بختیاری اسکان یافتند.
همچنین در تعطیلات نوروز 1397 بیش از یک میلیون و 500 هزار مسافر وارد چهارمحال و بختیاری شدند که بیشترین آن ها به ترتیب در شهرستان های شهرکرد، بروجن، لردگان و سامان بوده اند.
بیشترین مسافران ورودی به چهارمحال و بختیاری در نوروز 1397 از استان های خوزستان، اصفهان، تهران، البرز و فارس بودند.
قرارگیری بخش وسیعی از جنگل های زاگرس، وجود غارها، آبشارها، چشمه ها، اماکن تاریخی، بقاع متبرکه، مناطق حفاظت شده، موزه ها و بوستان ها باعث شده تا بسیاری از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی، چهارمحال و بختیاری را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند.
7362/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال