2.5 تن چوب جنگلی قاچاق در لردگان کشف شد

شهرکرد- ایرنا- رئیس منایع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان، از کشف و ضیط بیش از 2.5 تن چوب جنگلی قاچاق طی هفته جاری در این شهرستان خبر داد.

آیت حسنی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این محموله چوب بدون مجوز در شهر آلونی متوقف شد.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 105 پرونده تخلف ماده 48 شامل 89 فقره حمل چوب بلوط به میزان 54 هزار و 900 کیلوگرم کشف شد.
حسنی اظهار داشت: در این مدت 16 فقره پرونده حمل زغال بلوط به میزان یکهزار و 300 کیلوگرم کشف و پرونده تخلف در محاکم قضائی تشکیل شد.
به گفته وی، برخی افراد به دلیل ناآگاهی در خصوص قوانین حمل چوب، درختان باغی را قطع و بدون اخذ مجوز اقدام به حمل این درختان به مناطق دیگر برای فروش اقدام می کنند.
وی افزود: در صورت مشاهده تخلف طبق ماده 48 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع حمل چوب بدون مجوز متوقف خواهد شد.
به گزارش ایرنا، قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل، جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می شود.
جنگل های زاگرس طی سال های اخیر با عوامل تخریب روبروست و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل های زاگرس از عوامل اصلی و تشدید کننده تخریب این منابع به شمار می‏‎رود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و 400 هزار هکتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود 307 هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.
51 درصد جنگل های بلوط استان چهارمحال وبختیاری در شهرستان لردگان قرار دارد.
7360/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال