دستگاه قضا با قاچاق دام زنده به شدت برخورد می کند

شهرکرد- ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد با اشاره به گرانی گوشت در بازار هشدار داد: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز و بلحاظ سوء استفاده اخلالگران اقتصادی در قاچاق دام زنده از طریق مرزهای کشور، با خاطیان به شدت برخورد می شود.

عبدالرضا علیمحمدی نافچی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به پیش بینی ها در کمبود بیشتر مواد پروتینی و نیز لزوم تنظیم بازار و جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل در تهیه مایحتاج مردم و با عنایت به وظیفه دادستانی در پیشگیری از وقوع بزه اخلال در نظام اقتصادی کشور و مستند به ماده 1 از قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور بدون مجوز اداره کل دامپزشکی از خروج هرگونه دام زنده تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
به گفته وی، با اخلالگران در بازار مواد پروئتینی برخورد قانونی می شود.
وی گفت: هریک از مراجع در صورت مشاهده، مراتب را به عوامل انتظامی اطلاع دهند.
علیمحمدی نافچی گفت: با توجه به اینکه معاون پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی متولی توزیع گوشت قرمز و سفید در استان است، بر میزان نحوه و چگونگی توزیع گوشت قرمز و سفید در استان نظارت بیشتر انجام شود.
وی اظهار داشت: هرگونه توزیع گوشت در سطح استان از لحاظ نحوه و میزان آن با این دادستانی هماهنگی انجام شود.
براساس اعلام مدیر شرکت پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، در 9 ماه امسال یکهزار و 650 تن انواع گوشت با هدف تنظیم بازار و کنترل قیمت ها در بازار استان توزیع شده است.
7360/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال