معاون استاندار چهارمحال و بختیاری

نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی پرداخت شود

شهرکرد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداری ها، گفت: این اعتبارات صرف تامین و تجهیز کتابخانه های همان شهر می شود.

به گزارش ایرنا، جعفر مردانی روز چهارشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان افزود: تلاش برای ترویج و تعمیق فرهنگ کتابخوانی علاوه بر آنکه نیازمند فرهنگسازی است بلکه باید زیرساخت های لازم در این حوزه نیز تامین شود.
وی ادامه داد: در همین راستا با وحدت و همکاری بین دستگاه های مربوطه باید زمینه توسعه زیرساخت های لازم در جهت ترویج کتابخوانی در استان فراهم شود.
وی با بیان اینکه 12 شهر استان بی بهره از کتابخانه های عمومی است، تصریح کرد: هم اینک 52 کتابخانه نهادی و 13 کتابخانه مشارکتی در استان فعال است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: ایجاد کتابخانه در شهرهای بدون کتابخانه نیازمند اهتمام بیشتر شهرداری ها در پرداخت نیم درصد سهمیه کتابخانه های عمومی و همراهی مسئولان است.
فرهاد خلیل مقدم در ادامه به برنامه های پیش بینی شده اداره کل کتابخانه های عمومی استان در دهه فجر اشاره کرد و افزود: برگزاری آیین تجلیل از اهالی قلم ، برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی، برگزاری نشست های کتابخوان مدرسه ای، نقد و رونمایی کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب، مسابقه کتابخوانی و اجرای برنامه شعر انقلاب از مهمترین این برنامه هاست.
به گزارش ایرنا در پایان این نشست از دستگاه های فعال استان در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تجللی شد.
40 باب از 52 باب کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری دارای بخش مستقل کودک و سایر کتابخانه ها دارای بخش جنبی کودک هستند.
نیمی از 38 هزار عضو فعال کتابخانه های عمومی استان را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.
7363/2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال