1906 پرونده تسهیلات اشتغالزایی به بانک های عامل معرفی شد

شهرکرد- ایرنا- معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: یکهزار و 906 فقره پرونده برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان شهرکرد به بانک های عامل استان معرفی شده است.

به گزارش ایرنا، محسن مولوی روز چهارشنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان شهرکرد تاکید کرد: این تعداد پرونده توسط 12 دستگاه اجرایی این شهرستان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی مشاغل خانگی و اشتغال روستایی به بانک های عامل معرفی شده است.
وی افزود: برای این تعداد پرونده 930 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و یکهزار و 854 نفر اشتغالزایی در نظر گرفته شد.
مولوی تصریح کرد: از مجموع پرونده های اشتغالزایی تاکنون 200 میلیارد ریال برای 653 فقره پرونده با اشتغالزایی 795 نفر به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.
وی یادآور شد: هم اینک 80 فقره پرونده دیگر در بانک های عامل چهارمحال و بختیاری مشغول بررسی بوده که برای این تعداد پرونده 229 میلیارد ریال تسهیلات با اشتغال 301 نفر پیش بینی شده است.
مولوی اظهار داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته، این میزان تسهیلات تا پایان سال جاری جذب و در راستای اشتغالزایی شهرستان شهرکرد هزینه خواهد شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شهرکرد نیز گفت: جهاد کشاورزی برای مکاتبات دقیق محل احداث مجتمع دامپروری سودجان از توابع بخش لاران در این شهرستان اقدام کند.
محمدرضا رئیسی تاکید کرد: تهیه پیوست زیست محیطی در اجرای طرح های مختلف سرمایه گذاری باید مورد توجه مسئولان دستگاه های اجرایی باشد.
وی افزود: برای احداث مجتمع دامپروری سورشجان مرکز بخش لاران شهرستان شهرکرد نیز 3 نقطه پیشنهاد شده که جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری باید نسبت به مشخص کردن مکان نهایی اقدام لازم را انجام دهد.
رئیسی به گله مندی اهالی منطقه غرب (چالشتر، اشکفتک و مهدیه) شهرکرد از نگهداری دام در منازل برخی ساکنان این محله اشاره و تصریح کرد: پیش بینی مکانی مناسب برای راه اندازی مجتمع دامپروری در غرب شهرکرد نیز مورد توجه است.
به گزارش ایرنا، از مجموع 17 مجتمع دامپروری چهارمحال و بختیاری 9 مجتمع در شهرستان شهرکرد فعال است.
7362/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال