کالاهای اساسی مورد نیاز دانشگاه ها تامین شده است

شهرکرد- ایرنا- قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری از تامین کالای اساسی و مایحتاج مورد نیاز دانشگاه ها شامل گوشت و برنج خبر داد.

عباس قنبری عدیوی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود : از سال گذشته تاکنون، ستاد رصد سراهای دانشجویی، بهبود سرانه دانشجویی، ارتقاء سطح کیفی آشپزخانه ها و تهیه اقلام اساسی مانند گوشت، برنج و شکر تشکیل شد.
به گفته وی، در پی تشکیل این ستاد در صندوق رفاه دانشجویی، سال تحصیلی جدید با آرامش خاطر در این زمینه آغاز شد و اکنون در این بخش کمبودی وجود ندارد.
قنبری افزود: تاکنون در 2 مرحله 2 محموله گوشت برای طبخ در آشپزخانه ها با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد کشاورزی، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و سازمان پیشتیانی امور دام به دانشگاه ها اختصاص یافت.
وی گفت: اکنون گوشت، برنج و شکر مورد نیاز دانشگاه ها تامین شده است و در آینده نیز روغن مورد نیاز آشپزخانه ها تامین می شود و در این زمینه جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
به گفته وی، گوشت مورد نیازی که در زمان حاضر به دانشگاه ها تحویل می شود با قمیت 275هزار ریال است که ممکن است هزینه های برای حمل و نقل از سردخانه ها به دانشگاه ها به این قیمت ها افزوده شود.
قنبری عدیوی اظهار داشت: این گوشت با کمترین قیمت موجود در بازار در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد و هیچ دانشگاه های مشکل گوشت و برنج ندارد.
قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: این صندوق در یک برنامه بلند مدت مبتنی بر سند راهبردی، پس از آسیب شناسی از فعالیت 40 ساله خود در حوزه دانشگاهی به این نتیجه رسید که هدفمندی را در حوزه مسکن، تحصیل خدمات ضروری و فرهنگی در دستورکار خود قرار داد.
به گفته وی، هم اکنون این صندوق 21 نوع وام را به دانشجویان سراسر کشور پرداخت می کند تا هیچ دانشجوی دارای شرایط بد مالی از تحصیل و تحقیق باز نماند.
قنبری عدیوی اظهار داشت: بخشی از تسهیلات و وام های صندوق به دانشجویان از مقطع کاردانی تا دکترا و بخشی دیگر به حوزه زیرساخت های رفاهی، تندرستی، ورزش، آشپرخانه ها و سراهای دانشجویی اختصاص می یابد.
وی گفت: سال گذشته یکهزار و 660 میلیارد ریال تسهیلات در قابل وام های مختلف به دانشجویان کشور در مقطع دکترا پرداخت شد.
قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: امسال نیز 2هزار و 250 میلیارد ریال تسهیلات در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که به دانشجویان مقطع دکترای روزانه پرداخت خواهد شد.
قنبری عدیوی یادآور شد: برای بسیاری از دانشجویان متاهل نیز تسهیلات ودیعه مسکن به تناسب شهر آنها از 90تا 150میلیون ریال پرداخت می شود.
وی در پاسخ به این سوال ایرنا که عده ای از دانشجویان با وجود فراغت از تحصیل هنوز با دانشگاه ها تسویه مالی نکرده اند، گفت: در این زمینه نهایت همکاری با دانشجویان صورت گرفته و برای دانشجویان در اقساط بلند مدت زمینه پرداخت بدهی تسهیلات آنها فراهم شده است.
به گفته وی، به صرف پرداخت اصل بدهی دانشجویان به صندوق رفاه، مقرر شده دیرکرد آنها به بخشیده شود.
قنبری عدیوی اظهار داشت: صندوق به دانشجویان قهرمان ملی و نخبگان تسهیلات لازم را پرداخت می کند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون بیش از 4 میلیون دانشجو در دانشگاه های کشور مشغول تحصیل هستند.
2097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال