معاون استاندار

نحوه توزیع تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری بازنگری شود

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر بازنگری در توزیع تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری استان گفت: این تسهیلات براساس اولویت بندی و ظرفیت های استان توزیع شود.

به گزارش ایرنا، الله کرم نصیری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال این استان افزود: گرچه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل هایی در خصوص چگونگی توزیع تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری به استانها ابلاغ شده اما از سوی دیگر به هر یک از استانها در خصوص اولویت بندی ها ابتکار عمل داده شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا درحالی که در ابتدای اجرای طرح باید سهمیه هر یک از بخش ها بطور دقیق مشخص می شد و براساس آن تسهیلات بانکی به طرح ها اختصاص می یافت، اما نسبت به این مهم غفلت شده و باید در این خصوص سریع تر برنامه ریزی شود.
نصیری با اشاره به همکاری مطلوب بانک های عامل و دستگاه های اجرایی در جذب تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری تصریح کرد: اگر توزیع تسهیلات در هریک از بخش ها نامتناسب و بدون توجه به توجیه اقتصادی طرح ها انجام شود این تلاش های صورت گرفته تحت الشعاع قرار می گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری افزود: از همین رو کارگروهی زیرمجموعه شورای اشتغال استان دراسرع وقت تشکیل و نحوه توزیع تسهیلات را مورد بازنگری قرار می دهد تا در ادامه با مشکلی مواجه نشویم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست اظهار داشت: سهمیه استان در حوزه مشاغل روستایی و عشایری 3 هزار میلیارد است که از این میزان تاکنون یکهزار و 600 میلیارد ریال پرونده به بانک ها معرفی و بیش از یکهزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
حفیظ الله فاضلی تصریح کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات برای بیش از 2 هزار و 600 نفر در استان فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی با اشاره به تاخیر پنج ماه در پرداخت تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری در استان افزود: با این وجود با تعامل و همکاری دستگاه ها و بانک ها در خصوص پرداخت این تسهیلات در ماه های اخیر عملکرد خوبی صورت گرفته است.
فاضلی بیان داشت: هم اینک در مرحله سوم اعطای تسهیلات مشاغل روستایی و عشایر قرار داریم و می طلبد تناسبی بین بخش های مختلف در اعطای این تسهیلات صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون 59 درصد تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری استان در بخش کشاورزی، 11 درصد به بخش صنایع دستی و فرش، 8 درصد به خدمات فناوری اطلاعات و چهار درصد در حوزه گردشگری پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا، در آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری 13.9 درصد اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن 4 درصد کاهش داشته است.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال