نسبت به مدت مشابه سال گذشته

بارش ها در چهارمحال و بختیاری 75 درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش 75 درصدی بارش های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: میانگین بارش های سال زراعی استان به 205 میلیمتر رسیده است.

مهرداد قطره سامانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارش های 24 ساعت گذشته در استان افزود: سامانه بارشی اخیر گرچه منجر به بارش 4 سانتیمتر برف در کوهرنگ و افزایش چند میلیمتری میانگین باران در استان شد، اما سامانه به سرعت از استان خارج شد.
وی ادامه داد: هم اینک ارتفاع برف در شهر چلگرد 15 و در گردنه چری 25 سانتیمتر است.
قطره سامانی با بیان اینکه در مدت مشابه سال زراعی گذشته تنها 25 میلیمتر بارندگی در استان شکل گرفته بود، تصریح کرد: میانگین بارش های امسال در مقایسه با سال گذشته از رشد 817 درصدی و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت رشد 75 درصدی داشته است.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری برای روز شنبه کاهش نسبی دما و پدیده مه گرفتگی در برخی نقاط استان پیش بینی کرد و گفت: همچنین از فردا با عبور موج بارشی ضعیف در شمالغرب استان رگبارهای پراکنده شکل می گیرد.
به گزارش ایرنا، بنابر پیش بینی های هواشناسی، امسال نوید پاییز پربارشی برای چهارمحال و بختیاری داده می شد که این وضعیت اگرچه نمی تواند جبران کننده کمبود منابع آب این استان باشد، اما بخشی از تبعات ناشی از 10 سال خشکسالی این استان را تعدیل می کند.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و کمبود بارش ها در این استان طی یک دهه اخیر استانهای اصفهان، خوزستان و یزد را با چالش مواجه کرده است.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال